Trwa ładowanie...
d3qjnsl
x-news/Dzień Dobry TVN

Polak opowiada o swojej podróży do Pakistanu

Dawid Fazowski podróżuje po świecie, a jednym z odwiedzonym przez niego krajów jest Pakistan. - W momencie, kiedy człowiek ma nóż przy gardle, inaczej się zachowuje - opowiada Polak. Dawid przed wyjazdem do był bardzo dobrze przygotowany. Nie chciał też zbytnio wyróżniać się z tłumu, dlatego starał się upodobnić wizualnie do Pakistańczyków. - Chciałem wyglądać ja oni i sprawić, że na pierwszy rzut oka pomyślą, że jestem muzułmaninem, by nie zadawali zbędnych pytań - relacjonuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak opowiada o swojej podróży do Pakistanu
(shutterstock)
d3qjnsl

Dawid Fazowski podróżuje po świecie, a jednym z odwiedzonym przez niego krajów jest Pakistan. Będąc tam musiał zważać na własne bezpieczeństwo, a niekiedy także robić rzeczy wbrew swojej wierze. - W momencie, kiedy człowiek ma nóż przy gardle, inaczej się zachowuje - opowiada Polak. Dawid przed wyjazdem był bardzo dobrze przygotowany. Nie chciał też zbytnio wyróżniać się z tłumu, dlatego starał się upodobnić wizualnie do Pakistańczyków. - Chciałem wyglądać ja oni i sprawić, że na pierwszy rzut oka pomyślą, że jestem muzułmaninem, by nie zadawali zbędnych pytań - relacjonuje. O tym, czego doświadczył polski podróżnik oraz co go urzekło, dowiecie się w materiale wideo.

Czy Pakistan jest bezpieczny?

d3qjnsl

Pakistan zamieszkuje obecnie ok. 180 mln ludzi, w większości wyznawców Mahometa. Kraj ten owiany jest złą sławą ze względu na osiedlające się w niej ekstremistyczne odłamy islamu, jednak nie oznacza to, że cały opanowany jest przez terrorystów. Pakistan graniczy z Indiami, Afganistanem, Iranem i Chińską Republiką Ludową. Z dwoma pierwszymi sąsiadami jest skonfliktowany. Blisko granic tych państw jest kilka zakazanych stref, do których nikt, nawet Pakistańczycy, bez zgody władz nie mogą wjechać.

wg/ik

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl