Trwa ładowanie...

Półmetek wakacji. Polska przeżywa turystyczny boom

Przyjrzeliśmy się preferencjom turystycznym w Polsce. Dokładnej analizie poddano pierwszy miesiąc wakacji i destynacje urlopowe w kraju.

Share
Półmetek wakacji. Polska przeżywa turystyczny boom
Źródło: Shutterstock.com
d3oy7z2

Sprawdziliśmy, gdzie wczasowicze poszukiwali noclegów w lipcu, uwzględniając dane pochodzące z zapytań o nocleg w portalu Nocowanie.pl. W tym czasie z portalu korzystało blisko 3 mln użytkowników.

Wakacje w kraju

Zainteresowanie wakacjami w Polsce stale rośnie. Co ciekawe coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do naszego kraju.

d3oy7z2

- Wśród użytkowników portalu przeważają osoby z Polski (93,43 proc. użytkowników w lipcu 2019), ale obserwujemy również wzrost zagranicznych turystów poszukujących noclegów w kraju. Możemy wymienić tu osoby z Niemiec (1,98 proc.), Stanów Zjednoczonych (1,29 proc.), Wielkiej Brytanii (0,96 proc.), Holandii (0,32 proc.), Czech (0,17 proc.), Norwegii (0,15 proc.) Szwecji (0,14 proc.) czy Chorwacji (0,12 proc.) - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Turyści wybierają najczęściej miejscowości położone w województwie pomorskim (32 proc.), zachodniopomorskim (28 proc.) oraz małopolskim (14 proc.). Popularnością od wielu lat cieszą się nadmorskie kurorty oraz górskie miejscowości. W lipcu najpopularniejsze okazało się Zakopane (5,14 proc. wszystkich zapytań o nocleg w kraju), na drugim miejscu Władysławowo (4,98 proc.), następnie Łeba (3,83 proc.), Krynica Morska (2,87 proc.), Kołobrzeg (2,61 proc.), Karpacz (2,51 proc.), Mielno (2,47 proc.), Szczawnica i Jastarnia (po 2,32 proc.), a dziesiątkę najpopularniejszych miejsc w Polsce w lipcu 2019 r. zamykają Międzyzdroje (2,28 proc.).

Rodzinne urlopy

Najpopularniejsze są wyjazdy w parach oraz rodzinne wakacje z dziećmi, najczęściej wybierane noclegi to te 2+1 lub 2+2. Wśród form zakwaterowania, podobnie jak w ubiegłym roku dominują kwatery i pokoje, turyści wybierali też domki, apartamenty oraz pensjonaty.

d3oy7z2

Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią. Jeżeli chodzi o top 10 najpopularniejszych miejsc najdroższe w tym roku okazało się Zakopane.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Można śmiało wysunąć wniosek, że turystyka krajowa ma się bardzo dobrze, zarówno Polacy, jak i turyści z zagranicy, chętnie eksplorują piękno Polski.

Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 1-31 lipca 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jaworzno. Polskie Malediwy

d3oy7z2

Podziel się opinią

Share
d3oy7z2
d3oy7z2