Trwa ładowanie...
18-08-2016 10:25

Polska - koncertowy rozkład jazdy na weekend

Sporą dawkę dobrej muzyki współczesnej, ale i tej, która rządziła listami przebojów przed laty, przygotowali organizatorzy festiwali, które odbędą się w przedostatni weekend sierpnia. Sprawdziliśmy, gdzie się wybrać by posłuchać: disco, popu, reggae czy muzyki elektronicznej.

Polska - koncertowy rozkład jazdy na weekendŹródło: Christian Bertrand/Shutterstock
d4mqdqv

Sporą dawkę dobrej muzyki współczesnej, ale i tej, która rządziła listami przebojów przed laty, przygotowali organizatorzy festiwali, które odbędą się w przedostatni weekend sierpnia. Sprawdziliśmy, dokąd się wybrać, by posłuchać: disco, popu, reggae czy muzyki elektronicznej.

Już od czwartku, 18 sierpnia w Katowicach króluje muzyka współczesna z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. W Muzeum Śląskim odbywa się festiwal Tauron Nowa Muzyka. W tym roku wystąpią m.ni.: NOSPR, Fat Freddys Drop, Roni Size, The Orb, Tiga czy Snarky Puppy. Ale TNM to nie tylko koncerty, w trakcie festiwalu odbywają się także wycieczki z przewodnikiem po najciekawszych lokalizacjach regionu.

Tegoroczny line-up Live Festivalu przyciągnie do Krakowa tłumy fanów muzyki elektronicznej. 19 sierpnia na terenie Lotniska – Muzeum Lotnictwa Polskiego zagrają m.in.: Sia, Massive Attack czy Julia Marcell, a w sobotę, 20 sierpnia: Roisin Murphy, The Chemical Brothers i Kortez. Wydarzenie muzyczne, które od 2006 roku odbywa się w Krakowie rocznie przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki z całego świata.

d4mqdqv

Żuromin, który w latach 90. był miejscem pierwszego plenerowego festiwalu disco polo, znów chce promować ulubioną muzykę Polaków. 20 sierpnia odbędzie się I Disco Festival. Wystąpią m.in.: Akcent, Mig, Boys, Piękni i Młodzi, Power Play oraz Spontan. Żuromin leży w województwie mazowieckim. Z Warszawy można tu dojechać autobusem PKS.

20 sierpnia łódzki stadion miejski rozbrzmiewać będzie polskimi hitami, które dominowały na listach przebojów w latach 90. Odbędzie się Top Łódź Festival 2016. W muzyczną podróż w czasie słuchaczy zabiorą m.in.: Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Urszula, T.Love, De Mono, Wilki, Formacja Nieżywych Schabuff, Natalia Kukulska, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Łzy, Elektryczne Gitary.

Edyta Górniak _ Fot. matt/Flickr.com (CC BY-SA 2.0) _

d4mqdqv

Tego samego dnia w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze odbędzie się Millenium Festival. To także muzyczny powrót do przeszłości, który zaserwuje plejada największych gwiazd dance z pierwszej dekady XXI wieku. Wystąpią m.in.: Alice Deejay, Benassi Bros, Brooklyn Bounce, Eiffel 65 czy Shaun Baker. Zator mieści się pomiędzy Krakowem a Katowicami. Z tych miast, a także okolicznych gmin (Oświęcim, Wadowice, Chrzanów, Spytkowice, Brzeźnica, Skawina) do Zatora dojeżdżają również busy prywatnych przewoźników, które odjeżdżają zwykle co kilkadziesiąt minut.

W tym roku po raz osiemnasty odbędzie się Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal. Impreza trwa w dniach 18-20 sierpnia. Na dwóch scenach wystąpią m.in: Richie Campbell, Pula Vida, The Congos, Tabu czy Jamaram. Bielawa położona jest ok. 70 km od Wrocławia, a ok. 20 km od Świdnicy i Ząbkowic Śląskich, skąd można dojechać autobusami do położonego w odległości 5 km Dzierżoniowa (i dalej komunikacją miejską) lub bezpośrednio do Bielawy.
ir/udm

Przegląd najważniejszych wydarzeń muzycznych i kulturalnych nadchodzącego weekendu (Polska)

d4mqdqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mqdqv