Polskie granice otwarte na święta

Minister spraw wewnętrznych potwierdził w "Sygnałach Dnia", że Polska spełniła wszelkie wymogi aby wejść do strefy Schengen. Do rozszerzenia grupy Schengen o Polskę i innych 8 krajów dojdzie w nocy z 20 na 21 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Minister spraw wewnętrznych potwierdził w \"Sygnałach Dnia\", że Polska spełniła wszelkie wymogi aby wejść do strefy Schengen. Do rozszerzenia grupy Schengen o Polskę i innych 8 krajów dojdzie w nocy z 20 na 21 grudnia.

Władysław Stasiak podkreślił, że od tego dnia na granicach nie będą już przeprowadzane kontrole. Wyjątkiem mają być lotniska, na których do marca obowiązywać będą dotychczasowe zasady. Minister powiedział, że obywatele jadący za granicę nadal będą potrzebować paszportu, albo dowodu osobistego, by na żądanie móc go okazać lokalnym władzom.

Gość \"Sygnałów Dnia\" dodał, że mimo wejścia do strefy Schengen nie wszyscy celnicy zostaną przeniesieni z granicy zachodniej na wschód. Dodatkowo, zdaniem Stasiaka, władze nie będą likwidować placówek straży, które pozostaną na wypadek sytuacji wyjątkowych, na przykład epidemii. W takim wypadku można będzie przywrócić kontrole na granicach. Z tego samego powodu nie będą likwidowane placówki straży.

Stasiak zapowiedział, że przekaże swemu następcy dobrze funkcjonujący urząd. Wyraził również nadzieję, że Grzegorz Schetyna będzie dobrze kierować resortem - czego ustępujący minister mu życzył.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.