WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Półwysep Helski

Półwysep Helski należy do największych przyrodniczych osobliwości Polski. Przybrzeżne prądy morskie i wiatry przez wieki nanosiły piasek, z którego najpierw powstały małe wysepki, a potem długa na około 35 km i bardzo wąska mierzeja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Półwysep Helski
(Hachette Polska)

Półwysep Helski należy do największych przyrodniczych osobliwości Polski. Przybrzeżne prądy morskie i wiatry przez wieki nanosiły piasek, z którego najpierw powstały małe wysepki, a potem długa na około 35 km i bardzo wąska mierzeja. Z czasem zaczęły ją porastać rośliny wydmowe i sosnowe bory, które chronią ją przed wiatrami i naporem morskich fal.

Dzięki nietypowemu ukształtowaniu Półwysep Helski jest niezwykle atrakcyjnym miejscem letniego wypoczynku. Długie plaże ciągną się zarówno od strony otwartego morza, jak i Zatoki Puckiej, której płytkie wody są zwykle znacznie cieplejsze, niż oddalone o kilkaset metrów wody po drugiej stronie półwyspu. Te sprzyjające warunki sprawiły, że powstało tu kilka miejscowości letniskowych, często na miejscu dawnych osad rybackich.

Seria: Miasta dla ciekawych
Tytuł: Gdańsk
Autor: Jacek Friedrich

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.