Trwa ładowanie...
d1928ky

Port Lotniczy Ostrawa (OSR)

Największe atrakcje
Port Lotniczy Ostrawa (OSR)
Kraj
d1928ky
W Porcie Lotniczym Ostrawa (OSR) co roku we wrześniu odbywają się Dni NATO Facebook.com

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) im. Leosa Janacka znajduje się 20 km od centrum Ostrawy, blisko miejscowości Mosnov.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – informacje ogólne

Port Lotniczy Ostrawa im. Leosa Janacka do 2006 roku nazywał się Port Lotniczy Ostrava – Mosnov. Budowa nowoczesnego lotniska rozpoczęła się w 1956 roku. Natomiast otwarcie lotniska w Ostrawie odbyło się w 1959 roku. Początkowo port miał służyć nie tylko osobom cywilnym, ale również wojskowym.

W 2004 roku właścicielem lotniska w Ostrawie zostało województwo morawskośląskie. Port lotniczy jest czynny przez całą dobę od 1. czerwca do 30. września, oraz w godzinach od 5.00 do 21. od października do maja.

Warto wiedzieć, że we wrześniu na lotnisku odbywa się wielkie wydarzenie – Dni Nato w Porcie Lotniczym Ostrawa przyciągające do 200 000 osób rocznie.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – kierunki zagraniczne

Z lotniska w Ostrawie można się dostać:

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – linie lotnicze

Port Lotniczy w Ostrawie (OSR) obsługuje linie lotnicze: Czech Airlines, Travel Servise / Smartwings, Ryanair, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air, Delta Air Lines, Tailwind, Tarom Romanian Air oraz Tunsair.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – dojazd i komunikacja

Na lotnisko w Mosnovi można się dostać samochodem, ponieważ do portu prowadzi autostrada D1, którą należy zjechać w kierunku od Pribora. Tym bardziej, że przy lotnisku znajdują się 3 parkingi (P1, P2 i P3).

Na lotnisko można się także dostać autobusem, który obsługuje linie nr 910, 333, 940, 013, 880 i 670. Transport do Portu Lotniczego Ostrawa zapewnia również kolej i taksówki.

Natomiast z Portu Lotniczego Ostrawa (OSR) do centrum Ostrawy można się dostać samochodem, pociągiem, autobusem lub taksówką.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – pobliskie miasta

Z portu lotniczego Ostrawa najbliżej jest do Ostrawy, jedynie 23 km, czyli ok. pół godziny samochodem. Jedno z największych czeskich miast cieszy się popularnością wśród turystów.

W Ostrawie możemy zwiedzić Plac Tomasza Masaryka, Katedrę Boskiego Zbawiciela, Muzeum Ostrawskie czy Wieżę Widokową.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR)
Czas lotu / jazdy samochodem

5 h 5 min z Warszawy

Waluta

CZK

Ceny biletów

- z Ostrawy do Londynu - 1400 koron czeskich

Orientacyjna odległość

408 km z Warszawy

d1928ky
d1928ky
d1928ky
d1928ky