Trwa ładowanie...
d3ogcm0

Port Lotniczy Ostrawa (OSR)

Największe atrakcje
Port Lotniczy Ostrawa (OSR)
Kraj
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) im. Leosa Janacka znajduje się 20 km od centrum Ostrawy, blisko miejscowości Mosnov.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – informacje ogólne

Port Lotniczy Ostrawa im. Leosa Janacka do 2006 roku nazywał się Port Lotniczy Ostrava – Mosnov. Budowa nowoczesnego lotniska rozpoczęła się w 1956 roku. Natomiast otwarcie lotniska w Ostrawie odbyło się w 1959 roku. Początkowo port miał służyć nie tylko osobom cywilnym, ale również wojskowym.

W 2004 roku właścicielem lotniska w Ostrawie zostało województwo morawskośląskie. Port lotniczy jest czynny przez całą dobę od 1. czerwca do 30. września, oraz w godzinach od 5.00 do 21. od października do maja.

Warto wiedzieć, że we wrześniu na lotnisku odbywa się wielkie wydarzenie – Dni Nato w Porcie Lotniczym Ostrawa przyciągające do 200 000 osób rocznie.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – kierunki zagraniczne

Z lotniska w Ostrawie można się dostać:

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – linie lotnicze

Port Lotniczy w Ostrawie (OSR) obsługuje linie lotnicze: Czech Airlines, Travel Servise / Smartwings, Ryanair, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air, Delta Air Lines, Tailwind, Tarom Romanian Air oraz Tunsair.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – dojazd i komunikacja

Na lotnisko w Mosnovi można się dostać samochodem, ponieważ do portu prowadzi autostrada D1, którą należy zjechać w kierunku od Pribora. Tym bardziej, że przy lotnisku znajdują się 3 parkingi (P1, P2 i P3).

Na lotnisko można się także dostać autobusem, który obsługuje linie nr 910, 333, 940, 013, 880 i 670. Transport do Portu Lotniczego Ostrawa zapewnia również kolej i taksówki.

Natomiast z Portu Lotniczego Ostrawa (OSR) do centrum Ostrawy można się dostać samochodem, pociągiem, autobusem lub taksówką.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR) – pobliskie miasta

Z portu lotniczego Ostrawa najbliżej jest do Ostrawy, jedynie 23 km, czyli ok. pół godziny samochodem. Jedno z największych czeskich miast cieszy się popularnością wśród turystów.

W Ostrawie możemy zwiedzić Plac Tomasza Masaryka, Katedrę Boskiego Zbawiciela, Muzeum Ostrawskie czy Wieżę Widokową.

Port Lotniczy Ostrawa (OSR)
Czas lotu / jazdy samochodem

5 h 5 min z Warszawy

Waluta

CZK

Ceny biletów

- z Ostrawy do Londynu - 1400 koron czeskich

Orientacyjna odległość

408 km z Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ogcm0
d3ogcm0
d3ogcm0