Trwa ładowanie...
d3xev7f

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana - DCA

Największe atrakcje
Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana - DCA
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) ma trzy terminale: A, B i C. Usytuowany jest około 5 kilometrów na południe od ścisłego centrum Waszyngtonu w dystrykcie Kolumbia. Nową nazwę nadano Washington Airport w 1998 roku na cześć byłego prezydenta.

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) - pobliskie miasta

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) obsłużył w 2008 roku ponad 18 milionów pasażerów. Można stąd polecieć, korzystając z licznych promocji na połączenia lotnicze, chociażby do niedalekich: Nowego Jorku, Filadelfii, Detroit, Bostonu, Portland, Houston, Nowego Orleanu, a także dalej, do Los Angeles, San Francisco, Seattle, Montrealu czy Ottawy.

Ceny są niejednokrotnie niższe niż biletów autobusowych. Przystanek metra (transfer lotnisko - centrum Waszyngtonu) zlokalizowany jest na terenie lotniska.

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) - loty z Polski

Do portu lotniczego Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) można dolecieć z Warszawy z lotniska Chopina – brak niestety lotów bezpośrednich. Połączenia lotnicze do USA są dość skomplikowane: w przypadku lotu do Waszyngtonu najpierw leci się do Londynu, następnie do Nowego Jorku i stamtąd do stolicy Stanów Zjednoczonych.

W drodze powrotnej przesiadka zamiast w Londynie może mieć przykładowo miejsce w Helsinkach. Całkowity czas podróży z Warszawy do Waszyngtonu to 13-18 godzin, zależnie od miejsc przesiadki. Koszt za osobę w obie strony powinien zamknąć się w 3 tysiącach złotych.

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Z portu lotniczego Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) można dolecieć lotami bezpośrednimi 10 liniami do 85 miejsc na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Połączenia takie oferują: Air Canada, Alaska, American Airlines, Delta, Frontier Airlines, jetBlue, Southwest, Sun Country Airlines, United oraz Virgin America.

Dane portu lotniczego Waszyngton Ronalda Reagana (DCA):

2401 S Smith Blvd, 22202 Arlington, USA, telefon 7034178000.

Port lotniczy Waszyngton Ronalda Reagana - DCA
Czas lotu / jazdy samochodem

bezpośredni lot trwa 9 godzin, z przesiadkami 13-18 godzin

Strefa czasowa

UTC-5:00/ UTC-4:00

Waluta

Dolar amerykański (1 USD = 3,76 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

7189 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xev7f
d3xev7f
d3xev7f