Trwa ładowanie...
d34rbaf
IAR

Portugalia coraz więcej zarabia na turystyce

Portugalia z roku na rok notuje coraz większe zyski z turystyki. Badania pokazują też, że zmienia się sposób, w jaki przyjezdni poznają ten południowy kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portugalia coraz więcej zarabia na turystyce
(policas - Fotolia.com)
d34rbaf

Tylko od stycznia do września zagraniczni goście wydali w ojczyźnie Vasco da Gamy ponad 7 miliardów euro. To o ponad 7 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Nie ma wątpliwości, iż Portugalia pobije kolejny rekord pod względem zysków i liczby przyjezdnych.

Badania tamtejszego Instytutu Turystycznego udowadniają, że zagraniczni goście coraz częściej szukają alternatywnych sposobów na zwiedzanie. W ciągu roku ponad dwukrotnie wzrosła liczba osób, które podróżują same, a blisko trzykrotnie mniej było turystów z dziećmi. Co piąty ankietowany podczas wakacji mieszkał nie w hotelu, a u znajomych lub u rodziny - w zeszłorocznym badaniu takich osób było dwa razy mniej. Co ciekawe, coraz bardziej znaczący odsetek stanowią osoby posiadające swoje własne domy, w których mogą się zatrzymać w czasie letniej czy zimowej kanikuły.

Niezmiennie jednak ogromna większość, bo aż 90 procent turystów jest zadowolona z pobytu i chce wrócić do Portugalii. Komplementują klimat i kuchnię, a wśród wad wymieniają rzucający się w oczy kryzys.

d34rbaf

Podziel się opinią

Share
d34rbaf
d34rbaf