Trwa ładowanie...
d4bao13
x-news/Dzień Dobry TVN

Praga - wyjątkowa enklawa w środku Warszawy

Znajdująca się na prawym brzegu Wisły warszawska Praga w XVIII wieku stanowiła oddzielne miasto. Dziś to ukochana dzielnica bohemy i swoiste artystyczne centrum, które skupia najbardziej kultowe miejsca stolicy. Liczne kawiarnie i klimatyczne knajpki umilają odkrywanie tajemnic i uroków tego magicznego zakątka. Przez wielu wciąż jest postrzegana jako miejsce niebezpieczne. Jaka jest w rzeczywistości?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praga - wyjątkowa enklawa w środku Warszawy
(flickr Furya)
d4bao13

Znajdująca się na prawym brzegu Wisły warszawska Praga w XVIII wieku stanowiła oddzielne miasto. Dziś to ukochana dzielnica bohemy i swoiste artystyczne centrum, które skupia najbardziej kultowe miejsca stolicy. Liczne kawiarnie i klimatyczne knajpki umilają odkrywanie tajemnic i uroków tego magicznego zakątka. Znajdziemy tu m.in. przedwojenne kamienice, niektóre bardzo zaniedbane, niezliczone kapliczki czy słynny Bazar Różyckiego. Przyciągają one zarówno warszawiaków, jak i szukających zaginionej Warszawy turystów. Niestety, przez wiele osób Praga wciąż jest postrzegana jako miejsce niebezpieczne i mało atrakcyjne. Jak jest w rzeczywistości?

- Praga nam się zmienia. Taka Brzeska, która była jeszcze niedawno ulicą złodziei i bandytów jest teraz ulicą złodziei, bandytów i artystów – tłumaczy przekornie Jakub Kozak z Grupy Teatralnej Warszawiaki. Natomiast Leszek Gąsiorowski z Domu Kultury Praga tłumaczy, że dla artystów to miejsce niezwykłe, gdyż skupia to czego szukają oni w swojej pracy - oryginały i oryginalność.

d4bao13

Od pięciu lat w czerwcu na terenie dzielnicy organizowana jest Noc Pragi – jak można przeczytać na stronie m.st. Warszawy jest to niezwykły festiwal sztuk, którego sceną jest cała dzielnica. Dla mieszkańców i turystów organizowane są m.in. koncerty, pokazy filmów i spotkania z aktorami, konkursy, zabawy w plenerze, a na koniec imprezy pokaz fajerwerków. Koncerty odbywają się w muszli koncertowej w Parku Praskim. Do późnych godzin otwarte są wówczas także praskie galerie, kawiarnie, kluby i sklepy.

Miliony kierowców w Europie oszczędzają w ten sposób. Zaloguj się i sprawdź!

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13