Trwa ładowanie...
d4fxirs

Przerażające lądowanie samolotu KLM podczas burzy

Pasażerowie Boeinga 777, który może przewozić ponad 300 osób, przeżyli chwilę grozy podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku Amsterdam-Schiphol. Samolot leciał z Osaki, trzeciego co do wielkości miasta w Japonii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przerażające lądowanie samolotu KLM podczas burzy
(screen youtube)
d4fxirs

Pasażerowie Boeinga 777 przeżyli chwilę grozy podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku Amsterdam-Schiphol. Samolot leciał z Osaki, trzeciego co do wielkości miasta w Japonii. Na pokładzie mogło być ponad 300 osób.

Bezpieczne sprowadzenie samolotu na ziemię podczas letniej burzy, której towarzyszył porywisty wiatr, było ogromnym wyzwaniem dla pilotów. Samolot kołysał się niebezpiecznie - prędkość wiatru w okolicy największego portu lotniczego w *Holandii *wynosiła aż 120 km na godzinę. Najmocniejszy podmuch przechylił maszynę, gdy znajdowała się kilka metrów nad ziemią. Jedno ze skrzydeł znalazło się wówczas dramatycznie blisko płyty.

d4fxirs

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, gdy w całej Holandii była fatalna pogoda. Wiele osób zostało rannych, a jedna zginęła, przygnieciona złamanym drzewem. Odwołano dziesiątki lotów, inne miały spore opóźnienia.

*Lotnisko Schiphol *w stolicy Holandii należy do najlepszych w Europie. Jego historia sięga aż 1917 roku. W 2013 roku obsłużyło ponad 52 miliony pasażerów. Władze portu lotniczego zadbały o to, by pasażerowie czekający na samolot nie nudzili się. Do dyspozycji każdego jest darmowe Wi-Fi, kasyno czy salony masażu. By zabić czas można także wyskoczyć do muzeum, które jest czynne codziennie. Znajduje się tu stała wystawa dziesięciu dzieł mistrzów holenderskich Złotego Wieku.

ik/udm

d4fxirs

Podziel się opinią

Share

d4fxirs

d4fxirs