Trwa ładowanie...
d1dakm8

Przerażające lądowanie w Niemczech

Do bardzo niebezpiecznego lądowania doszło na lotnisku Helgoland, na Morzu Północnym w Niemczech. Niewielki samolot typu Piper PA-28-181 Archer II podczas podchodzenia do lądowania o mały włos nie zmiótł z plaży opalającego się mężczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przerażające lądowanie w Niemczech
(za youtube.com)
d1dakm8

Na filmie dokładnie widać, że od samolotu dzielą go centymetry. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna dosłownie w ostatniej sekundzie odwrócił się i zobaczył nadlatujący wprost na niego samolot. Momentalnie schował głowę i dosłownie „przykleił się” do piasku jak tylko mógł.

Po przeleceniu minimalnie nad plażowiczem maszyna zahaczyła o płot i z niewielkimi uszkodzeniami bezpiecznie wylądowała na pasie startowym.

- Lądowanie nie odbyło się w standardowy sposób. Widziałem na tej plaży wiele maszyn, jednak do tej pory żadna z nich nie leciała tak nisko. Normalnie samoloty podchodzą tu do lądowania na wysokości około 6 metrów – powiedział w rozmowie z _ The Telegraph _ Rainer Schmidt, który jest autorem nagrania.

d1dakm8

Juergen Drucker, 52-letni pilot samolotu Piper PA-28-181 Archer II, przeprosił za niebezpieczne zdarzenie i przyznał, że nie widział opalającego się na plaży mężczyzny.

- Muszę przyznać, że to lądowanie nie jest moim największym osiągnięciem. Jestem wdzięczny losowi, że nie doszło do tragedii i nie wylądowałem na plażowiczu. Obawiam się nałożenia kary z strony Federalnego Urzędu Lotnictwa i równocześnie mam nadzieję, że uda mi się zatrzymać licencję pilota - powiedział Drucker.

Lotnisko Helgoland położone jest na niewielkiej wyspie Düne, wchodzącej w skład archipelagu *Helgoland *na Morzu Północnym. Położony jest w odległości 70 kilometrów od stałego lądu. Powierzchnia archipelagu wynosi łącznie zaledwie 1,7 km kw.

pw/if

Zobacz na własne oczy, jak wygląda raj na ziemi!

d1dakm8

Podziel się opinią

Share
d1dakm8
d1dakm8