Trwa ładowanie...
03-12-2020 17:07
Informacja prasowa

Rabkoland wśród najlepszych parków rozrywki w Europie! Rekordowa liczba nagrodzonych w Polsce

Choć kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć o takich atrakcjach, jak te dostępne „na zachodzie”, to w 2020 widać już wyraźnie – nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o polskie parki rozrywki!

Rabkoland wśród najlepszych parków rozrywki w Europie! Rekordowa liczba nagrodzonych w PolsceŹródło: materiały partnera
d489k7s
d489k7s

European Star Award jest prestiżowym plebiscytem organizowanym przez ceniony, niemiecki magazyn Kirmes & Park Revue. Nagrody dla najlepszych parków rozrywki i atrakcji przyznawane są już od 10 lat, jednak po raz pierwszy wyróżnionych zostało tak wiele parków z Polski!

Rabkoland w czołówce parków rozrywki w Europie

Największym zaskoczeniem okazało się wyróżnienie dla Rabkolandu, niewielkiego parku rozrywki dla dzieci z Rabki-Zdroju w Małopolsce. Rabkoland znalazł się wśród 10 najlepszych parków w jednej z głównych kategorii, obejmującej mniejsze parki: „Najlepsze parki tematyczne w Europie z wynikiem odwiedzin poniżej 1 mln”! Oznacza to, że kolejny małopolski park rozrywki dołączył do europejskiej czołówki.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Rabkoland to niewielki, ale wypełniony atrakcjami park rozrywki, którego główną grupą docelową są najmłodsi. W ostatnich latach został podzielony na pięć stref tematycznych – Machinarium, Góralsko Dżungla, Dolina Trzmiela, Cyrk Luna i Wioska Wikingów, z których każda wypełniona jest atrakcjami dla dzieci w wieku 1-12. Zmianą, dzięki której park został doceniony po ponad 30 latach istnienia, jest wyjątkowo dopracowana w ostatnich sezonach tematyzacja. Właściciele parku postawili na dekoracje i drewniane atrakcje tworzone przez lokalnych, podhalańskich twórców: snycerzy, rzeźbiarzy i malarzy. Dzięki systematycznej wymianie starszych, używanych karuzel na nowe atrakcje, projektowane specjalnie dla Rabkolandu, w 2020 roku park cieszył się doskonałymi opiniami.
Polskie parki docenione

d489k7s

W kategorii „Najlepsze duże parki tematyczne w Europie” – tu bez zaskoczenia – na liście znalazł się Park Rozrywki EnergyLandia z Zatora w Małopolsce. EnergyLandia zajęła 6. miejsce (na 1. miejscu, niezmiennie, pozostaje Europa-Park). Po raz pierwszy doceniony został także polski aquapark. 10. miejsce w kategorii „Najlepsze parki wodne w Europie” zajmuje otwarty w tym roku we Wręczy obok Mszczonowa (Mazowieckie) park wodny Suntago.

Atrakcje także mamy świetne!

To nie koniec nagród dla Polski! Doceniono także pojedyncze atrakcje znajdujące się w tych i innych parkach na terenie naszego kraju. Wśród najlepszych kolejek górskich znajdziemy dwa rollercoastery (Zadra i Hyperion) z EnergyLandii oraz Lecha z Legendii (Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, śląskie). W kategorii najlepszych nowych przejażdżek w Europie wyróżniono aż trzy polskie atrakcje – spływ pontonowy Dolina Jagi z Legendii oraz dwie atrakcje z parku Majaland w Kownatach (woj. lubuskie).

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Sporo nagród otrzymały także polskie atrakcje wodne. Aqua Spinner w Aquaparku Reda (woj. pomorskie) został wybrany na nr 1. w kategorii „Najlepsze nowe atrakcje wodne”! Na tej samej liście znajdziemy także zjeżdżalnia Jungle Eclipse i Tiger’s Race z Suntago. Speed Water Coaster z EnergyLandii znalazł się z kolei wśród 10 najlepszych atrakcji wodnych w Europie.

Ważna gałąź gospodarki

Według szacunków, polskie parki rozrywki (których jest już około 200) odwiedziło w 2019 roku ponad 18 milionów gości. Nie tylko Polaków, ale także Czechów, Słowaków i Ukraińców, którzy coraz tłumniej wybierali polskie parki jako główną atrakcję weekendowych wycieczek do naszego kraju. Choć pandemia odbiła się na tej branży wyjątkowo mocno, hamując jej intensywny rozwój, wszystko wskazuje na to, że polski boom na rozrywkę trwa, a jakość naszych atrakcji doceniają także za granicą.

d489k7s

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d489k7s