Trwa ładowanie...
d3bad35
Informacja prasowa

Region Trentino: śnieg, słońce i sporty zimowe, których jeszcze nie próbowałeś

Trentino to region w północno-wschodnich Włoszech, obejmujący Dolomity. Idealne miejsce do spędzenia zimowych wakacji: w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów dziewiczych Dolomitów, w klimatycznej atmosferze włoskich miasteczek. Wytrawni i początkujący narciarze oraz snowboardziści, miłośnicy ekstremalnych sportów zimowych, także dzieci – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Region Trentino: śnieg, słońce i sporty zimowe, których jeszcze nie próbowałeś
(Pierluigi Orler Dellasega)
d3bad35

Trentino w liczbach
Około 850 kilometrów tras dla miłośników narciarstwa zjazdowego, systemy zaśnieżania na 90% tras, 300 wyciągów, 1600 instruktorów, 23 centra narciarstwa biegowego, 470 kilometrów szlaków, 7 szkół prowadzących kursy dla chętnych do przemierzenia Dolomitów na dwóch deskach. Wiele stoków jest oświetlonych i gwarantuje jazdę również wieczorami. Te liczby mówią same za siebie – Trentino to raj dla miłośników białego szaleństwa.

Najwyżej położone trasy Passo del Tonale i Peio znajdują się na wysokości 3000 metrów, a w Madonna di Campiglio – na wysokości 2500 metrów. Najtrudniejsze nartostrady to Madonna di Campiglio (nachylenie sięga 60%) czy Pista Pancugolo (czarna trasa, nachylenie do 69%).

Adamello Brenta Nature Park i Park Przyrody Paneveggio – rezerwaty przyrody, którymi nie sposób się nie zachwycać, wędrując na rakietach śnieżnych - to 100 procent nieskażonej cywilizacją natury. W regionie znajduje się również aż 70 różnych muzeów i historycznych zamków. Jedno z najciekawszych to nowoczesne Muzeum Nauki w Trydencie, gdzie poprzez interakcję, empiryczne doświadczanie i zabawę zgłębiać można tajniki nauki – to świetna zabawa i dla dorosłych, i dla dzieci. Spośród zamków wyróżnia się Castello del Buonconsiglio, dawna siedziba biskupów i książąt.

Noclegi w Trentino: od schronisk i agroturystyki po SPA
W Trentino znaleźć można bardzo wiele miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, poczynając od schronisk i campingów Trentino Outdoor, prezentujących wysoki standard, poprzez pensjonaty i hotele tematyczne oraz ekskluzywne SPA. Ciekawą propozycją są gospodarstwa agroturystyczne, oferujące bliski kontakt z naturą, miejscową kulturą oraz domowe lokalne przysmaki.

d3bad35

Oferta noclegowa regionu jest bardzo szeroka. Niezależnie od tego, jaki rodzaj noclegu wybierzesz, jedno jest pewne: wszędzie poczujesz specyficzną atmosferę włoskiego miasteczka górskiego, szczególnie charakterystyczną dla Dolomitów.

Na narty i snowboard
Kilkaset kilometrów tras zjazdowych i tras biegowych oraz kilkaset wyciągów powoduje silne emocje u miłośników narciarstwa. Tym bardziej, że większość infrastruktury jest bardzo nowoczesna. Nie brakuje tu nawet ruchomych chodników podwożących narciarzy do kolejnych wyciągów.

Niestandardowe sporty zimowe dla każdego
Komu się znudzą dobrze przygotowane stoki, niech spróbuje jazdy w puchu, która gwarantuje zupełnie inne wrażenia. Freeride można uprawiać przy każdej większej stacji. Wielu miłośników jazdy poza trasami można spotkać w Col Margherita Freeride Park oraz w okolicach Val di Fassa. Odpowiednie tereny z grubą warstwą śnieżnego puchu można też znaleźć w regionie Passo Pordoi oraz na Marmoladzie (najwyższy masyw włoskich Dolomitów).

Trentino to też idealne miejsce do uprawiania _ skitouringu _, łączącego narciarstwo zjazdowe z alpinizmem. W regionie są miejsca, gdzie samotnie lub z przewodnikiem można się wspinać po górach, by z powrotem szusować w puchatym śniegu.

d3bad35

Dla snowboardzistów przygotowane są funparki, gdzie nie brakuje raili, pipe’ów, boxów i innych przeszkód. W wielu parkach są trasy do boardercrossu. Nowoczesne funparki znajdują się w ośrodku Monte Bondone, niedaleko Trydentu, na przełęczy Passo Tonale, w San Martino di Castrozza oraz niedaleko popularnej trasy Madonna di Campiglio.

Dla tych, którzy nie uprawiają sportów zimowych
W regionie Trentino bardzo popularne jest używanie rakiet śnieżnych do spacerów po wzniesieniach i górskich dolinach. Można je wypożyczyć, by wędrować po wyznaczonych szlakach i bezdrożach, podziwiając przepiękne krajobrazy Dolomitów. Warto w ten sposób poznawać miejscowe parki narodowe.

Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na zimowy urlop, a kochasz śnieg, słońce i sporty na świeżym powietrzu, obierz kierunek na Trentino. Tam czeka cię moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

d3bad35

Podziel się opinią

Share

d3bad35

d3bad35