Trwa ładowanie...
d39c1w9
Informacja prasowa

Region Trentino w Dolomitach – poczuj magię zimy na ośnieżonych stokach narciarskich

By cieszyć się możliwościami, jakie daje zimowa aura, warto wybrać się w miejsce idealnie przystosowane do korzystania ze wszystkich śnieżnych atrakcji. Takie warunki zapewnia Trentino – położony w sercu włoskich Dolomitów, pomiędzy masywami Brenta i Adamello, region ceniony przez miłośników narciarstwa z całego świata. Tu, jak nigdzie indziej, można zrozumieć, na czym tak naprawdę polega magia zimowych sportów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Region Trentino w Dolomitach – poczuj magię zimy na ośnieżonych stokach narciarskich
(Fot: Alessandro Penso)
d39c1w9

Do *Trentino *wybrać powinni się zarówno ci, którzy całym sercem kochają narty, snowboard, czy inne formy białego szaleństwa, jak i ci, którzy dopiero chcą zrozumieć, na czym polega fenomen rekreacji na śniegu. Przepiękne krajobrazy, dziewicza flora i fauna Dolomitów, niebywale bogata oferta sportowa, rekreacyjna i wypoczynkowa (nie tylko dla osób zamożnych) i wyjątkowy klimat kurortów zatopionych w dolinach między szczytami, zapierają dech w piersiach i sprawiają, że zimowy wypoczynek nabiera wyjątkowego charakteru.

Tu pokochasz rekreację na śniegu *
Trentino to przede wszystkim mnóstwo perfekcyjnie przygotowanych nartostrad, które zadowolą początkujących narciarzy i rodziny z dziećmi, jak i tych, którzy na stoku czują się jak ryba w wodzie i szukają wymagających szlaków o dużych przewyższeniach. Na miłośników nart czeka aż 800 km tras zjazdowych, pomiędzy którymi łatwo przemieszczać się, nawet nie zdejmując nart. Jest to możliwe np. w ramach karnetu *
XL 3 + 3
, obejmującego swoim zasięgiem stacje narciarskie Val di Fiemme, Val di Fassa *oraz *TreValli, dający dostęp aż do 230 km tras o różnym stopniu zaawansowania. Szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć na stronie internetowej regionu Trentino.

Raj dla fanów snowparków
Warte polecenia są również znajdujące się w Trentino snowparki – pełne half pipe’ów, knickersow, torów przeznaczonych do broadcrossu, czy funboxów i innych atrakcji, które pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Wybrać się warto np. do Ursus Snowpark *położonego w pobliżu Madonna di Campiglio lub odwiedzić *Snowpark Monte Bondone, który usytuowany jest tuż obok kultowej trasy zjazdowej 3–Tre, łącząc emocje szybkiego szusowania po stoku z rozrywką w nieco bardziej szalonym wydaniu.

Fot. Luca Catalano Gonzaga

A może rakiety śnieżne?
Rekreacja zimowa to nie tylko szybkie zjazdy. To również spacery wieloma szlakami. Chcąc poznać najbardziej dzikie i dziewicze zakątki włoskich Dolomitów i podziwiać wyjątkowe krajobrazy, ciesząc się świeżym, górskim powietrzem, warto w Trentino wypożyczyć rakiety śnieżne i wybrać się na wędrówkę – na przykład po rozciągającym się na powierzchni aż 620 km2 parku narodowym na styku masywów Adamello i Brenta. To może być świetna rozrywka dla całej rodziny!

Komfortowy relaks po białym szaleństwie
W Trentino nie brakuje również atrakcji poza stokami i szlakami. Na gości odwiedzających ten region czeka cała moc komfortowych kwater noclegowych o zróżnicowanym standardzie, apres ski i trattorie z doskonałym jedzeniem, które zachwyca nawet największych smakoszy. Znajdują się tu także kluby ze świetną muzyką, ośrodki SPA i butiki ekskluzywnych marek. Nigdzie nie znajdziemy tak wyjątkowej atmosfery, jak w malowniczych miejscowościach u podnóża Dolomitów. Warto zatem, planując zimowy wypoczynek, rozważyć podróż na północ Włoch.

d39c1w9

Podziel się opinią

Share

d39c1w9

d39c1w9