Trwa ładowanie...

Rekordowo niskie ceny wycieczek egzotycznych

Luty i marzec to w biurach podróży końcówka sezonu zimowego. To oznacza wyprzedaż. Rekordowe obniżki sięgają ponad 50 procent cen katalogowych. W tym roku konsumenci mają podwójny powód do zadowolenia, za wakacje w najpopularniejszych egzotycznych krajach – na Kubie, w Wietnamie, w Chinach czy Emiratach Arabskich płacimy mniej niż w poprzednim sezonie.

Rekordowo niskie ceny wycieczek egzotycznychŹródło: Shutterstock.com
dd30j0t
dd30j0t

Sezon 2016/2017 okazał się bardzo dobry dla osób chcących podróżować w odległe, egzotyczne miejsca. Polscy turyści to wykorzystali, podróżując liczniej niż rok temu. Z danych Wakacje.pl wynika, że w tym sezonie na egzotyczne wakacje wybrało się - lub dopiero wybierze, dwa razy więcej osób niż w poprzednim sezonie. Co ciekawe, o 55 proc. wzrosła też liczba turystów wyjeżdżających z dziećmi. - Polaków skusiły ceny, ale też niespotykana wcześniej duża dostępność lotów czarterowych. To dla podróżujących oznacza bezpośredni przelot, a co za tym idzie większy komfort podróżowania i krótszy czas, który oszczędzamy na przesiadkach. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla osób starszych i rodzin z dziećmi – mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

W ofertach biur podróży pojawia się coraz więcej kierunków egzotycznych i coraz więcej hoteli, w tym nastawionych na przyjmowanie rodzin z dziećmi czy hoteli dla singli. Wpływa to na obniżenie cen wycieczek, na które jeszcze niedawno mogli sobie pozwolić nieliczni.
Nadal najliczniejszą grupą wyjeżdżającą w egzotyczne miejsca są pary. Za wakacje dla 2 osób w egzotycznym kurorcie płacimy w tym roku łącznie średnio o 1236 złotych mniej niż rok temu. Z kolei droższy o 693 zł wariant wakacji wybierają rodziny z dziećmi – wynika z danych Wakacje.pl.

Ile zapłacimy za wakacje last minute?

Według statystyk Instytutu Badań Rynku Turysytycznego Traveldata, ceny w tym sezonie spadły na większości topowych kierunków. W styczniu 7 dni w Tajlandii w hotelu 4-4,5 gwiazdek w formule all inclusive kosztowało średnio o 1225 zł mniej niż rok temu, tydzień w Meksyku to koszt mniejszy o 350 zł, na Kubie mniej o 275 zł. Różnice w styczniu były większe na wycieczkach 10-dniowych: Kuba potaniała o 770 zł, Tajlandia o 275, Meksyk zdrożał o 25 zł. W styczniu musieliśmy zapłacić więcej za wakacje na Dominikanie czy w Kenii, odpowiednio o 550 zł i za tydzień i o 330 zł za tydzień. To dane jeszcze sprzed najwyższych wyprzedaży.
Ci, którzy chcą oszczędzić jeszcze więcej, przyjdą do biur podróży w lutym i marcu, kiedy ceny wycieczek osiągają najniższe poziomy. Serwis Wakacje.pl, prezentujący oferty ponad 100 biur podróży, przyjrzał się aktualnym obniżkom cen na najpopularniejszych kierunkach – na Dominikanie, w Tajlandii, w Meksyku, w Emiratach Arabskich czy na Wyspach Zielonego Przylądka. – W gorącym okresie last minute ceny wycieczek zmieniają się bardzo dynamicznie, nawet w ciągu jednego dnia, bo mówimy tu o ostatnich miejscach w samolotach czy w hotelach. Im bliżej do wyjazdu, tym większa przecena – zwraca uwagę Klaudyna Mortka.

dd30j0t

Za last minute na Kubie w hotelu 4,5 gwiazdkowym z opcją all inclusive 24h zapłacimy nawet o 52 proc. mniej niż w szczycie sezonu. Najwięcej ofert osiąga przeceny na poziomie 25-35 proc.
Za wakacje na Dominikanie w hotelu 4,5 gwiazdkowym z wyżywieniem all inclusive zapłacimy nawet o 48-50 proc. mniej. Emiraty Arabskie oferują obniżki na poziomie do 40 proc., Tajlandia do 45 proc., Wyspy Zielonego Przylądka potaniały o 25 proc.
Kulminacja przecen czeka nas w marcu. Co roku obniżką objętych jest w tym czasie rekordowo dużo ofert wyjazdowych.

dd30j0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd30j0t