Trwa ładowanie...
NetFactory

Rewal - idealne miejsce na rodzinne wakacje

Rewal to miejscowość nadmorska w województwie zachodniopomorskim, położona nad brzegiem Morzami Bałtyckiego i będąca centrum malowniczego Wybrzeża Rewalskiego. Letnisko jest siedzibą gminy Rewal, do której należą również sąsiadujące z nią Trzęsacz, Pobierowo, Pustkowo, Niechorze, Pogorzelica i Śliwin. Do głównym atrakcji należą piękna, szeroka plaża wraz ze strzeżonym kąpieliskiem obejmującym 300 metrów linii brzegowej, baza rybacka, świetnie nadająca się jako wakacyjne tło do pamiątkowych fotografii.

Share
Rewal - idealne miejsce na rodzinne wakacje
Źródło: NetFactory.pl
d40yyy8

Rewal to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego i będąca centrum malowniczego Wybrzeża Rewalskiego. Letnisko jest siedzibą gminy Rewal, do której należą również sąsiadujące z nią Trzęsacz, Pobierowo, Pustkowo, Niechorze, Pogorzelica i Śliwin.

Do głównych atrakcji należą piękna, szeroka plaża, zrewitalizowany deptak czy baza rybacka, świetnie nadająca się jako wakacyjne tło do pamiątkowych fotografii. Będąc w pobliżu plaży koniecznie trzeba zobaczyć symbol miejscowości, jakim są potężne _ Rewalskie Wieloryby _, które znajdziemy na deptaku. Do podziwiania cudownych nadmorskich widoków i zachodów słońca posłużą nam długi taras widokowy i platforma, która góruje nad plażą, na wysokości 12,5 m. Chlubą miejscowości jest odremontowana Nadmorska Kolej Wąskotorowa mająca jedną ze swoich (także odnowionych) stacji w Rewalu.

(Plaża w Rewalu, fot. NetFactory)
(Plaża w Rewalu, fot. NetFactory)

Letnisko nie bez powodu polecane jest jako świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi zachwyceni będą wizytą w Parku Wieloryba, z prawdziwymi morskimi olbrzymami oraz w Bajkowej Chacie, gdzie spotkają się oko w oko z Draculą, Królową Śniegu czy czarownicą. W niepogodę idealną opcją będzie wypad do jednego z kilku ogólnodostępnych basenów krytych z podgrzewaną wodą, znajdujących się w obiektach noclegowych. Świetną rozrywką dla całej rodziny czy dla grupy znajomych będzie też park linowy, w którym znajdziemy zawieszone wysoko na koronach drzew przeszkody do pokonania.

d40yyy8

Taras widokowy w Rewalu:
[

Rewal
Rewal

]( http://www.rewal.net.pl/ )

Rewal to także wiele romantycznych zakątków dla dwojga. Wśród nich jest _ Aleja Róż i Zakochanych _, gdzie spacerować można wśród prawie 150 gatunków róż i przysiąść na ławce z Romeem i Julią lub Małym Księciem i Różą. Osoby lubiące aktywny wypoczynek będą mogły skorzystać z dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, obejmującego boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, stadion z bieżnią lekkoatletyczną, halę widowiskowo-sportową, korty tenisowe i skatepark. Nie brakuje tu również szlaków turystycznych oraz tras rowerowych. Prowadzą przez najbardziej malownicze tereny miejscowości.

d40yyy8

Zobacz także największe atrakcje Pomorza Zachodniego:

Warto wspomnieć również o Gminie Rewal. Od lat przyciągają tutaj tysiące turystów. Jej główne atuty to zdrowy, morski mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu oraz 18 km czystych, zadbanych plaż. Region ten należy do najchętniej odwiedzanych przez wczasowiczów na polskim wybrzeżu. W ostatnich latach gmina przeżywa metamorfozę. Rewitalizowanych jest wiele miejsc na terenie miejscowości, oddano także do użytku wyremontowaną trasę wspomnianej wyżej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Liczne ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz hotele tworzą różnorodną bazę noclegową na każdą kieszeń. Znajduje się tu również wiele ośrodków sanatoryjno - rehabilitacyjnych, które oferują zabiegi odnowy biologicznej czy zabiegi spa. Na terenie Wybrzeża Rewalskiego turyści znajdą też wiele atrakcji, takich jak latarnia morska i Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, ruiny średniowiecznego kościoła na klifie w Trzęsaczu czy zabytkowa kolej, która do dziś spełnia rolę środka komunikacji pomiędzy kurortami
Gminy Rewal.

wg/ik

d40yyy8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40yyy8
d40yyy8