ycipk-29mdg3

Ronaldo na wysoki połysk. Pomnik piłkarza niczym byk na Wall Street

Cristiano Ronaldo to absolutna gwiazda światowego futbolu. Na portugalskiej wyspie Madera, na której się urodził, ma niemal status bóstwa i postawiono mu pomnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mierząca blisko 3,5 metra statua waży 800 kg i została wykonana przez lokalnego artystę, Ricardo Veloza
Mierząca blisko 3,5 metra statua waży 800 kg i została wykonana przez lokalnego artystę, Ricardo Veloza (Shutterstock.com)
ycipk-29mdg3

Statua Cristiano Ronaldo stanęła w 2014 r. w jego rodzinnym mieście Funchal na Maderze. Od tego czasu pomnik z brązu był fotografowany i dotykany setki tysięcy razy. Szczególnym wzięciem, gdy mowa o pocieraniu na szczęście, cieszą się nie nogi piłkarza (co byłoby logiczne), a okolice genitaliów. Wystarczy zerknąć na spodenki Ronaldo, by przekonać się, że ich środek błyszczy niczym Złote Piłki (trofea przyznawane najlepszym piłkarzom), które sportowiec zdobywał kilkukrotnie.

Shutterstock.com
Podziel się

Mierząca blisko 3,5 metra statua waży 800 kg i została wykonana przez lokalnego artystę, Ricardo Veloza. Pomnik jest ustawiony niedaleko molo w Funchal – to punkt tranzytowy, przez który codziennie przewijają się setki turystów w drodze z i na prom. Fotografujący się to w głównej mierze rozweseleni urlopowicze i być może dlatego tak wielkie zainteresowanie tą, a nie inną częścią ciała posągu.

ycipk-29mdg3

Zastanawiające jest tylko, czy rzeźbiarz, który stworzył dzieło, z premedytacją obdarzył swojego rodaka tak imponującym przyrodzeniem? Nawet bez złotej, błyszczącej warstwy, męskość Ronaldo przykuwa uwagę. Ciekawe, czy Cristiano, słynący z ogromnej dbałości o swoją aparycję, osobiście akceptował proporcje pomnika, który stanął na jego cześć? Jedno jest pewne - jego podobizna od początku wbudzała kontrowersje.

Facebook.com
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-29mdg3

Zobacz też: Tak ćwiczy dziewczyna Ronaldo. Wygląda świetnie

ycipk-29mdg3
ycipk-29mdg3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29mdg3