Trwa ładowanie...
d3d7xhi

Rumunia - kraj niesłusznie omijany przez Polaków

Rumunia wciąż należy do najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego przeciętny turysta potrzebuje: dostęp do Morza Czarnego, wspaniałe górskie szczyty, skarby natury i niezwykłe zabytki. - Ciągle żywe są stereotypy. Rumunia dla wielu Polaków wciąż jest krajem z fatalnymi drogami, złodziejami, bandytami. Tymczasem jest to wspaniałe miejsce, a drogi są w lepszym stanie niż w Polsce - mówi Mariusz Piotrowski .
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rumunia - kraj niesłusznie omijany przez Polaków
(Fotolia)
d3d7xhi

Rumunia *wciąż należy do najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego przeciętny turysta potrzebuje: *dostęp do Morza Czarnego, wspaniałe górskie szczyty, skarby natury i niezwykłe zabytki. - Ciągle żywe są stereotypy. Rumunia dla wielu Polaków wciąż jest krajem z fatalnymi drogami, złodziejami, bandytami. Tymczasem jest to wspaniałe miejsce, a drogi są w lepszym stanie niż w Polsce - mówi Mariusz Piotrowski.

Do najpopularniejszych miejsc należy Transylwania. Fortyfikacje obronne, wieże strażnicze, zwodzone mosty, średniowieczne mury miasteczek i imponujące zamki – to wszystko czeka na nas w tej części Rumunii. Kraina legendarnego Drakuli do dziś pozostaje tajemnicza i dzika. Wyprawa śladami słynnego hrabiego pozwoli przenieść się w czasy krwawego średniowiecza.

d3d7xhi

Do czołowych atrakcji należy także Szosa Transfogaraska, górska serpentyna, która mierzy 151 kilometrów długości i ma ogromną liczbę zakrętów. Przecina z północy na południe *Góry Fogaraskie *– najwyższe pasmo rumuńskich Karpat. Położona jest pomiędzy Moldoveanu, liczącym 2544 m.n.p.m, a Negoiu wznoszącym się na wysokość 2535 m n.p.m. Ze względu na liczne zakręty na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Przejażdżka tą trasą po prostu zapiera dech w piersiach – widoki są niezapomniane.

Zobacz więcej: 7 fascynujących miejsc w Rumunii

ik

d3d7xhi

Podziel się opinią

Share

d3d7xhi

d3d7xhi