WP Turystyka

  
Polecane
Tematy
Petit Fute
rumunia
07-02-2007 (16:27)

Rumuńskie atrakcje

Rumunia w dalszym ciągu należy do krajów mało odwiedzanych. Choć turystyka stale się tu rozwija, to nie grozi nam spotkanie z tłumem turystów, może z wyjątkiem wybrzeża w sezonie, kiedy urlop spędzają tu sami Rumuni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podziel się

Dlaczego wyjechać do Rumunii?
Po niespełna 2-godzinnym locie z Warszawy możemy oderwać się od codzienności. Będziemy mieli okazję przekonać się, że Rumunia nie jest krajem smutnym i szarym, jak często ukazują to media, koncentrujące się głównie na licznych problemach kraju. Rumunia stale się rozwija i marzy o utrzymywaniu bliższych kontaktów z innymi krajami. Być może nasza wizyta wzmocni te więzy. Kraj ten sprosta wymaganiom wszystkich turystów, niezależnie od ich możliwości finansowych czy zainteresowań. Wieś, miasto, kultura, morze, góry, kuchnia, źródła termalne, sport - możliwości nie brakuje.

W Rumunii widać zarówno wpływy Zachodu, jak i Wschodu, dotyczy to zwłaszcza kuchni, muzyki, architektury... Wsi, jaką można zobaczyć w Rumunii, nie znajdziemy już nigdzie indziej, a odludne miasteczka zabiorą nas w przyjemną podróż w przeszłość.

Nietknięta przyroda
Mało kto chce odwiedzić Rumunię ze względu na jej przyrodę, a tymczasem można tu zobaczyć gęste lasy porastające zbocza gór, pola dzikich kwiatów, spotkanie wody i lądu w delcie Dunaju. Warto zaznaczyć, że stosunkowo niewielkim problemem jest w Rumunii zanieczyszczenie środowiska. Oczywiście istnieją miejsca, gdzie jest ono ogromne, ale jednocześnie na wielu rozległych obszarach, również na polach uprawnych, nigdy nie stosowano środków użyźniających czy pestycydów.

Korzyści wyjazdu o każdej porze roku
Latem jest tu bardzo gorąco i mieszkańcy Rumunii najczęściej wyjeżdżają nad morze, ale polecamy również wycieczki po rumuńskich wioskach - jadąc od wsi do wsi, można zobaczyć wiele kulturowych i architektonicznych atrakcji: zarówno wiejskie pensjonaty czy ludowe święta, jak i urocze wille czy dostojne klasztory.

Jesień i wiosna to idealne pory roku na zwiedzanie rumuńskich miast, jak: Sybin, Kluż-Napoka, Timişoara, Braszów, Sighişoara. Bukareszt latem dość duszny, najlepiej jest zwiedzać poza sezonem. Zima często sroga i ostra, może utrudniać przemieszczanie się, zwłaszcza na wsi. Można tu za to korzystać z najtańszych w Europie ośrodków sportów zimowych.

Wyjazdy na każdą kieszeń
Większość turystów wybiera zorganizowane wycieczki z biurami podróży, co nie znaczy, że nie można przyjechać do Rumunii, organizując wszystko samodzielnie. Jest to bezpieczny i tani kraj z rozbudowaną siecią dróg i połączeń komunikacyjnych. To, na jaki wyjazd się zdecydujemy, zależy niewątpliwie od naszych możliwości finansowych. W Rumunii nadal trudno jest znaleźć bardzo luksusowe hotele (poza Bukaresztem i wybrzeżem), ale w każdym mieście mamy do dyspozycji wiele hotelików średniej kategorii. Małe miasteczka są naprawdę godne uwagi, a mieszczące się w nich pensjonaty to jeden z punktów obowiązkowych, jeśli chcemy poznać codzienne zwyczaje czy kuchnię rumuńską. Oprócz tego agroturystyka jest niedrogim sposobem spędzenia wakacji.

Jedzenie i transport (pociągi, autobusy) są tu naprawdę tanie. Jednak podróże pociągiem czy autobusem są dosyć długie. Idealnym, choć drogim, sposobem na zwiedzanie miejsc leżących na uboczu wydaje się wynajem samochodu. By znaleźć nocleg, zobaczyć deltę Dunaju, czy zwiedzić klasztory w Bukowinie, można też zwrócić się bezpośrednio do lokalnych agencji turystycznych.

Nieprzetarte szlaki
Rumunia w dalszym ciągu należy do krajów mało odwiedzanych. Choć turystyka stale się tu rozwija, to nie grozi nam spotkanie z tłumem turystów, może z wyjątkiem wybrzeża w sezonie, kiedy urlop spędzają tu sami Rumuni. Agroturystyka, największa atrakcja kraju, szybko się rozwija i od lat przyciąga turystów z Niemiec, Węgier czy Austrii - również Polacy coraz częściej na miejsce wakacyjnego wypoczynku wybierają Rumunię. Samodzielnie organizowane wyjazdy z noclegami na prywatnych kwaterach sprzyjają szczególnie tym, którzy chcą poznać lokalne obyczaje - łatwiej wmieszamy się w miejscowy tłum i odkryjemy wspaniałą gościnność, charakteryzującą mieszkańców rumuńskiej wsi.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.