Trwa ładowanie...
d2uiep2

Ryanair po raz kolejny liderem polskiego nieba

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował raport o międzynarodowym ruchu lotniczym z polskich portów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair po raz kolejny liderem polskiego nieba
(Christian Mueller/Shutterstock.com)
d2uiep2

Dane obejmują wyniki z pierwszego kwartału 2014 roku i są zestawione z analogicznym okresem 2013 roku. Na pierwszym miejscu po raz drugi z rzędu uplasował się irlandzki Ryanair.

Polskie porty lotnicze obsłużyły blisko 5 mln pasażerów, co stanowi 6,4 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku większości pozostałych wskaźników polski rynek również wypada lepiej na tle benchmarków europejskich i światowych, miniony kwartał należy uznać za dobry. Procesy, które zasługują na szczególną uwagę to zahamowanie ekspansji Ryanair, znacząca zmiana struktury siatki połączeń do Niemiec oraz rozwój oferty czarterowych przewozów długodystansowych.

Liderami wzrostu wśród przewoźników niskokosztowych w pierwszym kwartale 2014 roku był Ryanair *i *Air Berlin. Obaj przewoźnicy obsłużyli ok. 50 tys. pasażerów więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Mimo że pod względem wzrostu liczby pasażerów *Ryanair *pozostał liderem, to rynek wyraźnie już odczuł zahamowanie ekspansji tego przewoźnika, który w pierwszym kwartale 2014 roku zmniejszył oferowanie o ok. 5,4 proc. Pozostali przewoźnicy mieszczący się w czołówce utrzymali swoje pozycje – PLL LOT na drugim miejscu, a *Wizz Air *uplasował się na trzeciej pozycji.

Podziel się

Źródło: www.fly4free.pl

pw/if

d2uiep2

Podziel się opinią

Share

d2uiep2

d2uiep2