Trwa ładowanie...
28-08-2015 12:14

Rzeka Kongo - ekstremalne połowy Jakuba Vagnera

Czeski muzyk, prezenter, wędkarz i podróżnik udaje się w najbardziej odległe i rzadko odwiedzanych miejsca na świecie, by ryzykując życie stanąć oko w oko z niebezpiecznymi stworzeniami morskimi. Tym razem wyruszył w poszukiwaniu goliata tygrysiego, uznawanego za najgroźniejszą afrykańską rybę drapieżną.

Share
Rzeka Kongo - ekstremalne połowy Jakuba VagneraŹródło: Discovery Channel
dcjcmsb

Czeski muzyk, prezenter, wędkarz i podróżnik Jakub Vagner udaje się w najbardziej odległe i rzadko odwiedzanych miejsca na świecie, by ryzykując życie stanąć oko w oko z niebezpiecznymi stworzeniami morskimi. Tym razem wyruszył w poszukiwaniu _ goliata tygrysiego _, uznawanego za najgroźniejszą afrykańską rybę drapieżną.

W toku ewolucji stała się ona świetnym łowcą o idealnym wzroku i muskularnym ciele. Z powodu dużych zębów przypominających kły jest określana rybą-tygrysem. Może pływać z prędkością 100 km/h, zaś największe okazy mają nawet 1,5 m długości i według tubylców nie boją się nawet krokodyli. Naturalne okazy można spotkać w dorzeczu Konga lub jeziorach Upemba i Tanganika.

dcjcmsb

Demokratyczna Republika Konga słynie z dzikich oraz niebezpiecznych zwierząt. Żyją tu m.in. goryle górskie, lwy, okapi, białe nosorożce, krokodyle, jadowite węże i drapieżne ryby. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem safari i lubi poczuć dreszczyk emocji, to powinien pojechać właśnie tam.

wg/udm

dcjcmsb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcjcmsb
dcjcmsb