Trwa ładowanie...
djmjw1j

Salomon - Nowości na sezon 2011-2012

Firma Salomon założona została przez Françoisa Salomona w 1947 roku. Główną siedzibą firmy od jej powstania jest Annency we Francji. Oto, jakie nowości przygotowała ona dla klientów w sezonie 2011/2012.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salomon - Nowości na sezon 2011-2012
(Fot: Skiinfo)
djmjw1j

Firma Salomon miała niegdyś epizod produkcji rzeczy do surfingu i windserfingu. Pracował wtedy w firmie Bertrand Krafft, konstruktor desek surfingowych. Jest on specjalistą od produktów służących do uprawiania sportów „gliding”, czyli wszystkich w których ślizgamy się po powierzchni, np. sporty wodne, zimowe. Narta stworzona przez niego nazwana została na jego cześć BBR. Kolorystyka narty wzbudza kontrowersje, jednym się podobając, drugim zaś nie.

Bertrand Krafft już wcześniej, bo w 2003 roku zaprojektował nartę freeride’ową Pocket Rocket. Było to wtedy, kiedy freeride przeżywał swój największy boom. Narta BBR, choć jest nartą all mountain’ową, inspirowana jest właśnie modelem Pocket Rocket, ma nawet podobną kolorystykę co narta BBR.

Narta Salomon BBR ma mocno poszerzony dziób, smukłą talię i tył. Wyposażona jest w rocker przedni i tylny. Narta bardzo dobrze zachowuje się na puchu, na przygotowanych, twardych trasach zjazdowych również dobrze sobie radzi, w szczególności dzięki promieniowi skrętu wynoszącym 13,5 m.

djmjw1j

W ofercie firmy Salomon pojawia się również nowa grupa nart all mountain o nazwie Enduro. Narty te są dosyć szerokie, co sprawia, że znajdują zastosowanie na świeżym śniegu, puchu. Z drugiej strony, dzięki technologii Powerline świetnie nadają się do jazdy po ubitych stokach. Technologia Powerline zaczerpnięta jest z nart produkowanych wyłącznie na ubite nawierzchnie, zakłada ona wprowadzenie do wnętrza nart jednego lub dwóch prętów z odpowiedniego materiału, otoczonego elastomerem, który tłumi wibracje narty podczas jazdy na twardych nawierzchniach. Narty Enduro wyposażone są w rocker all terrain.

Najważniejszym dla Salomona segmentem rynku narciarskiego jest freeski. Firma oferuje zarówno sprzęt jak i produkty dodatkowe.

W najnowszej ofercie firmy znajdziemy w tym sektorze narty big mountain, służące do jazdy w najwyższych górach (np. Alpy). Nowością jest tutaj narta Rocker2, która posiada obustronny rocker, dodatkowo ma przy dziobie i piętce narty lekkie wypełnienie, co ułatwia narciarskie ewolucje na śniegu i w powietrzu.

Najpopularniejszą nartą do jazdy w snowparku jest Suspect, która jest uniwersalną nartą do tego typu narciarstwa. Damskim odpowiednikiem tej narty jest model Galaxy. Do jazdy w half-pipe dedykowana jest narta ProPipe, która dzięki dużemu camber’owi (wygięcie środkowej części narty "do góry") ułatwia wyjście „w górę” na half-pipe.

Modele butów Salomon do jazdy freski zostały w tym sezonie ujednolicone. Obecnie w ofercie Salomona znajdują się trzy modele butów do nart freeride i freestyle: Ghost, SPK, Quest. Popularne buty Ghost dostępne już od kilku sezonów przeznaczone są do narty freeride, SPK natomiast do snowparku i na half-pipe.

djmjw1j

Podziel się opinią

Share
djmjw1j
djmjw1j