Trwa ładowanie...
16-10-2013 15:34

Skąd odjeżdżają autokary do Brazylii, czyli o co pytają turyści w Gdańsku

Przebywasz w Gdańsku w celach turystycznych i potrzebujesz informacji o mieście? A może jako mieszkaniec nie masz pomysłu jak spędzić wolny czas? Pracownicy informacji turystycznej są do Twojej dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę!

Skąd odjeżdżają autokary do Brazylii, czyli o co pytają turyści w GdańskuŹródło: Patryk Kosmider - Fotolia.com
d2spaki
d2spaki

Za sprawne funkcjonowanie systemu informacji turystycznej w Gdańsku odpowiada Gdańska Organizacja Turystyczna (GOT). Prowadzi ona trzy całoroczne punkty „it”, zlokalizowane w najbardziej newralgicznych miejscach Gdańska: przy Dworcu Głównym PKP, na Długim Targu oraz w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. To właśnie reorganizacja pracy punktu na lotnisku stała się przyczynkiem do całodobowej obsługi.

Informacja turystyczna nie tylko dla turystów

Od 1 czerwca br. informacja turystyczna przejęła obowiązki informacji lotniskowej w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Od tego czasu pracownicy tej placówki nie tylko pomagają turystom przylatującym do Trójmiasta, ale też udzielają informacji pasażerom nt. bieżących odlotów i przylotów. – Pracujemy codziennie przez 24 godziny na dobę. Jesteśmy gotowi pomóc każdemu turyście, o każdej porze dnia i nocy! Z pytaniami zgłaszać mogą się do nas również mieszkańcy Gdańska, którym z przyjemnością pomożemy odkryć uroki naszego pięknego miasta! – mówi Bartłomiej Barski, specjalista ds. informacji turystycznej.

Możesz skorzystać z Facebooka

Bezpośrednia wizyta w punkcie „it”, rozmowa telefoniczna, korespondencja mailowa – to tradycyjne metody uzyskania informacji. Czy jedyne? – Gorąco zachęcamy do kontaktowania się z nami za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku! – dodaje Barski. Profil ‘Informacja Turystyczna GOT Gdańsk’ to nie tylko platforma komunikacji na linii pracownicy „it” – turysta. To także najświeższe informacje kulturalne, propozycje spędzania wolnego czasu, ciekawostki o Gdańsku oraz… zabawne historie! – Oj tak, zdarzają się zabawne historie! Jakiś czas temu polska turystka dopytywała się o Figurkę Apollina – okazało się, że ma na myśli Fontannę Neptuna! A chociażby wczoraj turysta z Anglii koniecznie chciał udać się do Muzeum Neptuna. Ale i tak nikt nie przebije turystek z Hiszpanii, które z uporem maniaka chciały dowiedzieć skąd odjeżdżają autokary do… Brazylii! – wspomina Barski.

d2spaki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2spaki