Trwa ładowanie...
10-03-2011 08:06

Słowacka Republika Hokejowa zaprasza

Już tylko 50 dni zostało do uroczystego otwarcia najważniejszej imprezy sportowej w historii Słowacji.

Share
Słowacka Republika Hokejowa zapraszaFot: Słowackie Centrum Turystyki
d3de8g3

W dniach 29.04. - 15.05. 2011 Republika Słowacka będzie po raz pierwszy gościć 16 najlepszych drużyn hokejowych z całego świata.

75 Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie odbędą się w BRATYSŁAWIE (ORANGE ARENA mieszcząca 10 000 osób) i w KOSZYCACH (STEEL ARENA mieszcząca 8 347 osób).

Podczas 17 dni turnieju hokejowego odegranych zostanie 56 meczów, które na żywo obejrzy ponad 350 000 miłośników tego najbardziej popularnego zimowego sportu na Słowacji. Sprzedaż wejściówek na poszczególne mecze jest możliwa tylko poprzez wyłącznego sprzedawcę biletów – portal internetowy www.ticketportal.pl

d3de8g3

Oficjalną maskotką Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie 2011 jest wilk GOOOLY !!!

Skład grup podstawowych:
Grupa A /Bratysława/: SŁOWACJA, Rosja, Niemcy, Słowenia
Grupa B /Koszyce/: Kanada, Szwajcaria, Białoruś, Francja
Grupa C /Koszyce/: Szwecja, USA, Norwegia, Austria
Grupa D /Bratysława/: Finlandia, Czechy, Łotwa, Dania

Ci z Państwa, którzy nie kupią biletów na poszczególne mecze, będą mogli posmakować atmosfery Mistrzostw Świata w specjalnie zbudowanych Wioskach Hokejowych, które powstaną w Bratysławie i Koszycach. W strefach dla kibiców, oprócz oglądania meczów hokejowych na telebimach, odbywać się będzie dodatkowo ponad 400 różnego rodzaju imprez /koncerty muzyczne, festiwale wina i piwa, gotowanie i degustacje potraw słowackich, targi rzemiosła, pokazy taneczne i wiele innych imprez./ Bratysława i Koszyce z okazji mistrzostw zmieniają również swój wygląd. Lotniska, dworce kolejowe i autobusowe są wzbogacane o hokejowe akcenty. Po miastach jeżdżą specjalne autobusy i tramwaje ozdabiane hokejowymi akcentami. Również dekoracje kwiatowe w głównych parkach zostaną w najbliższym czasie zaaranżowane na „hokejowo”.

Wszystko po to, by mieszkańcy Słowacji oraz turyści zagraniczni przyjeżdżający na Mistrzostwa Świata w hokeju czuli się jak najlepiej w Republice Słowackiej, która w okresie 29.04.-15.05. „zmienia swoją nazwę” na Hokejową Republikę.

Więcej informacji o Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie 2011 znajdą Państwo na stronach internetowych:
www.iihf.com, www.szlh.sk, www.slovakia-hockey.com, www.bratislava.sk, hokej.visitkosice.eu , www.slovakia.travel

d3de8g3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3de8g3