Trwa ładowanie...
05-10-2011 15:13

Śnieżny raj dla sportowców i smakoszy

Ośnieżone szczyty Alp Stubajskich wznoszą się ku górze niczym posypane cukrem pudrem - to znak, że zbliża się sezon zimowy. Już za kilka tygodni miłośnicy białego szaleństwa po raz kolejny odwiedzą Dolinę Stubai. We wszystkich czterech regionach narciarskich, jak co roku, dopełniono wszelkich starań, by jak najlepiej przyjąć gości
i zaoferować im niezapomniane atrakcje.

Śnieżny raj dla sportowców i smakoszyFot: Materiały prasowe
d4m16be
d4m16be

Czysta rozkosz dla narciarzy w królestwie śniegu

Na odwiedzających czeka 110 kilometrów doskonale przygotowanych tras o wszystkich stopniach trudności, a także liczne komfortowe nartostrady dla rodzin z dziećmi i seniorów. Wszystko to dostępne jest od października do czerwca (a przy korzystnej pogodzie nawet od połowy września) – wyjazd na lodowiec Stubai to pewna gwarancja śniegu.

W okresie zimowym żaden narciarz nie będzie się tu nudził, przygotowano bowiem bogatą ofertę różnego rodzaju rozrywek. W ramach BIG Family Ski-Camp dzieci mogą szkolić swoje umiejętności na zawodach snowcrossu na Murmelebahn (widowiskowe zjazdy na snowboardzie z przeszkodami), zaś w stacji Pieps A.R.T. można nauczyć się podstaw ratownictwa górskiego. Są tu prowadzone szkolenia w zakresie poszukiwania osób przysypanych śniegiem za pomocą sond i detektora lawinowego. Wspaniałą atrakcją jest park śnieżny Moreboards Stubai Zoo, w którym snowboardziści bez wątpienia znajdą się w swoim żywiole, zaś w licznych górskich knajpkach można odpocząć i posilić się po narciarskich szaleństwach.

Położona na wysokości prawie 3000 metrów restauracja „Schaufelspitz“ serwuje wykwintne dania, a lokal „Eisgrat“ z pewnością pokochają wszyscy miłośnicy włoskiej kuchni. Można w nim spróbować różnych rodzajów past z położonej najwyżej na świecie manufaktury makaronów.

d4m16be

Odkryj Stubai

Popularny rejon narciarski Schlick 2000, leżący wysoko ponad miejscowością Fulpes, zachwyca długim, malowniczym zjazdem w dolinę, parkiem zabaw na trasie Sennjochpiste oraz bogatą ofertą après-ski w około 10 tutejszych schroniskach. Rodzinne ośrodki narciarskie Serlesbahnen w pobliżu Mieders i Elfer Bergbahn w Neustift zapewniają jeszcze więcej atrakcji: carving i snowboard na doskonałych nartostradach, wędrówki na rakietach śnieżnych, nordic walking, odkrywanie dziewiczych terenów, przejażdżki saniami oraz zjazdy na sankach w świetle pochodni.

Bliskie obcowanie z naturą relaksuje i dostarcza wiele przyjemności. Wędrówki na rakietach śnieżnych po głęboko przysypanych lasach oraz przebywanie wśród dzikiej przyrody, sprawiają, że goście Doliny Stubai nabierają energii i siły. Dzika romantyka tego regionu, z daleka od tras narciarskich fascynuje i porywa w „inny” świat.

Zabawa dla dzieci w Dolinie Stubai

Dolina Stubai znana jest z przyjaznego nastawienia do rodzin oraz doskonałej gastronomii i hotelarstwa. W tym roku - już po raz drugi - otrzymała od przewodnika narciarskiego ADAC tytuł „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“. W szkółce BIG Family Ski-Camp u stóp lodowca Stubai oraz w Ronny´s Kinderland w ośrodku narciarskim Schlick 2000, w wesołej atmosferze zabawy dzieci chętnie zgłębiają tajniki narciarstwa. Warto wspomnieć, o wspaniałej ofercie skierowanej specjalnie do najmłodszych: dzieci poniżej dziesiątego roku życia, którym towarzyszy płacący rodzic, mają wolny wstęp na wszystkie trasy narciarskie w Dolinie.

DOLINA STUBAI – najpiękniejsza dolina Alp

Dolina Stubai oddalona jest zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy Tyrolu. Można do niej wygodnie dotrzeć z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, korzystając z autostrady biegnącej przez przełęcz Brenner. Dolina rozciąga się na przestrzeni 35 kilometrów, otacza ją 80 lodowców oraz 109 trzytysięczników. Najważniejsze miejscowości regionu to: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

d4m16be

Dolina oferuje wszystko, czego potrzeba zarówno dorosłym, jak i dzieciom do doskonałej zabawy w sezonie zimowym – do tego samego wniosku doszła redakcja przewodnika narciarskiego ADAC SkiGuide 2011. Dlatego też, już po raz drugi uhonorowała ją nagrodą „dla najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“. Miłośnicy sportów zimowych mogą tu korzystać z ponad 110 kilometrów tras od października do czerwca. Świetnie utrzymane stoki czekają na urlopowiczów także w innych ośrodkach narciarskich: Schlick 2000 w Fulpmes, Serlesbahnen koło Mieders i Elferbergbahn w Neustift.

d4m16be
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m16be