Trwa ładowanie...
09-12-2010 10:57

Snowpark na Kasprowym jako eksperyment

Czy w rejonie Kasprowego Wierchu powstanie tej zimy snowpark? - docieka "Dziennik Polski". Z inicjatywą jego utworzenia wyszła grupa snowboardzistów. O swoim projekcie napisali na portalu społecznościowym Facebook. Snowpark ma powstać w obrębie istniejących tras narciarskich w Tatrach.

Share
Snowpark na Kasprowym jako eksperymentFot: PAP
d40jtkp

"Na razie jest zbyt wcześniej, by mówić o konkretach. Chętnie wypowiem się, gdy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik" - mówi Maciej Buchcic ze Szkoły Snowboardowej, jeden z pomysłodawców. Ze swoim pomysłem sbowboardziści poszli do Polskich Kolei Linowych - właściciela infrastruktury narciarskiej w rejonie Kasprowego. "Rozmowy są w toku" - powiedział wczoraj gazecie Paweł Murzyn, wicedyrektor PKL.

Także Tatrzański Park Narodowy, na terenie którego znajduje się cała narciarska infrastruktura w rejonie Kasprowego, nie mówi "nie". "W najbliższym czasie oczekujemy informacji od PKL-u, ile metrów sześciennych śniegu będzie potrzebnych, by utworzyć hałdy" - powiada dr Paweł Skawinski, dyrektor TPN. Podkreśla, że w rejonie Kasprowego nie można używać armatek śnieżnych. Może to stanowić poważny problem. Dlatego snowpark może zafunkcjonować w obrębie istniejących tras jako eksperyment. O tym więcej dziś w "Dzienniku Polskim".

(PAP)

d40jtkp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jtkp
d40jtkp