Trwa ładowanie...
d8t0lxc

Sölden - narciarski raj w sercu Alp

W Sölden już jesienią amatorzy białego szaleństwa mogą cieszyć się jazdą po doskonale przygotowanych trasach. Dlaczego czekać aż do Bożego Narodzenia, skoro można zacząć przygodę już dziś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sölden - narciarski raj w sercu Alp
(Fot: informacja prasowa Sölden)
d8t0lxc

A to wszystko dzięki Rettenbachferner i Tiefenbachferner – dwóm największym w Austrii terenom lodowcowym, które oferują możliwości uprawiania sportów zimowych na 20 km2. Dla wymagających Rettebach kryje łamiące się nawisy śnieżne a Tiefenbach gwarantuje przestronne tereny zjazdowe. Oba lodowce połączone są kolejkami i tunelami zjazdowymi, a do stacji wyciągowej można dotrzeć samochodem lub skibusem. Kolejka linowa prowadzi z samej miejscowości do trzech trzytysięczników.

Łącznie do wyboru stoi 148 km tras na każdy narciarski gust. Z ośrodka narciarskiego dojeżdżasz do obydwu lodowców tzw. „Golden Gate to the Glacier“. 35 wyciągów i kolejek linowych gwarantuje maksymalny komfort i szybki transport. Wśród nich najnowocześniejsza kolejka Gaislachkogelbahn – majstersztyk techniki i architektury. Położenie jest niepowtarzalne, gdyż zjazdy zaczynają nawet na 3340 metrach. Pani Zamieć nie robi w Sölden przerw, bo nawet na lodowce spływa biały puch, prosto z najwyżej położonych i największych jezior alpejskich.

Jak dotrzeć do Sölden?
Uprzywilejowane położenie w sercu Alp czyni z Sölden łatwo dostępne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Obojętnie jaki środek komunikacji preferujesz, kolej (stacja dworzec Ötztal), auto (np. przez Rosenheim i Garmisch) lub samolot (do najbliższego lotniska w Innsbrucku tylko 85 km), krótkie dojazdy pozwolą ci spędzić więcej czasu na nartach i rozrywce. Do Sölden można również łatwo dojechać ze Szwajcarii.

d8t0lxc

Jeśli martwisz się o miejsce noclegowe to w Sölden nawet infrastruktura jest „state of the art“.Różnorodna oferta noclegowa – od prostych pensjonatów ze śniadaniem do luksusowych 5-gwiazdkowych hoteli pozwoli spełnić marzenie o nartach każdemu, bez względu na zasobność jego portfela. Dzięki Zentrum-Shuttle można się wygodnie i bezpłatnie dostać z centrum miasta do dzielnicy Innerwald. Sölden spełni każde marzenie, począwszy od sportu, kulinariów, po życie nocne a skończywszy na wellness. I to wszystko w wyjątkowo korzystnej cenie w stosunku do oferty.

Co prócz nart?
Sport, rozrywka i niesamowite życie nocne. Nastawienie Sölden na sukces sprawiło, że z małej, górskiej wioski Ötztal powstało jedno z najbardziej aktywnych centrum sportów zimowych w Alpach.Legendarne uliczki z licznymi lokalami après-ski, barami, pubami i dyskotekami zadbają o nocną rozrywkę i o dobry start narciarski następnego ranka.

W październiku organizowana jest tu największa jesienna impreza Maxxx Mountain First Snow poodczas której można testować narty najlepszych marek,orgazowane są topowe eventy i spektakularne nocne jazdy na nartach na Gaislachkogel wraz z akrobatyką narciarską, sztucznymi ogniami z muzyką i nocnym biegiem na nartach dla publiczności.

Narty jesienią? Już jadę!

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://scnem.com/olt.php?sid=24ho7.2btbgj2,l=128793516

d8t0lxc

Podziel się opinią

Share
d8t0lxc
d8t0lxc