Trwa ładowanie...
28-01-2013 16:34

Spowiedź stewardesy: obrzydliwe zachowania pasażerów

To, że praca na stanowisku stewardesy nie należy do najłatwiejszych nie jest żadną tajemnicą. Personel pokładowy musi się wykazać profesjonalizmem, nerwami ze stali i dużą odpornością na stres. Okazuje się, że wskazana jest również obniżona wrażliwość na zachowania, krótko mówiąc, obrzydliwe.

Spowiedź stewardesy: obrzydliwe zachowania pasażerówŹródło: georgeparrilla, Licencja Creative Commons, flickr.com, fot: WP
db6dztb
db6dztb

Sara Keagle, która od ponad 20 lat pracuje jako stewardesa, prowadzi bloga Flying Pinto opisując swoje doświadczenia z pracy. Na łamach Huffington Post postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat najbardziej odrażających zachowań pasażerów. Bo to, co wyprawiają w samolocie może wywołać szok nawet u najbardziej odpornych ludzi.

Matki karmicielki
Do nagminnych zachowań kobiet należy karmienie piersią na pokładzie, jednak to, co zszokowało panią Keagle to spuszczanie mleka – z obu piersi – do butelek podczas trwania całego lotu. W innym wypadku pasażerowie skarżyli się, że coś na nich kapie z luków bagażowych umieszczonych nad ich głowami. Okazało się, że było to mleko, które zapobiegliwa mama zamroziła i umieściła w bagażu podręcznym. Niestety mleko się rozmroziło i zalało umieszczone na półce bagaże.

*Właściwe użycie koca i chusteczek do nosa *Jednym z najobrzydliwszych doświadczeń pani Keagle podczas lotu była prośba jednego z pasażerów o wymianę koca, bo ten, którym był przykryty jest mokry. Okazało się, że pasażer wielokrotnie go użył zamiast chustki do nosa. Stewardesa z trudem powstrzymała wymioty. Nie inaczej było w przypadku, gdy w pudełku na chusteczki jednorazowe znalazła się taka, która posłużyła za papier toaletowy. Stewardesa przez przypadek dotknęła tej chusteczki gołą ręką.

db6dztb

Czytaj także: Tajemnice stewardes

*Chcę oglądać twoje nogi?! *Czyszczenie paznokci czy ich malowanie w środkach transportu uchodzi co najmniej za brak taktu. Jeśli jednak na pokładzie samolotu ktoś czyści pięty lub suszy przesiąknięte potem skarpetki tuż przy nawiewie to możemy już mówić o wyjątkowym chamstwie. Tego typu opowieści nie dotyczą jednak tanich linii – według słów stewardesy jeden z podróżnych pierwszej klasy wyskubał cos z własnej stopy i zjadł na oczach innych podróżnych.

*Rękawiczki wskazane *Kieszenie w fotelach lotniczych to istny śmietnik. Gdyby znajdowały się tam tylko papiery i zużyte gumy, pewnie nikt by nawet specjalnie nie zwracał na to uwagi. Jednak odkrycia w rodzaju zakrwawionych damskich majtek mogą w każdym wzbudzić odrazę. W takiej sytuacji rękawiczki podczas sprzątania samolotu są po prostu niezbędne.

Którędy do toalety?
Opowieści o korzystaniu z toalety niezgodnie z jej przeznaczeniem należą już do kanonu anegdot personelu pokładowego. Przypadki, gdy znajdujemy na muszli klozetowej zużyte pieluchomajtki, a fotel jest przesiąknięty moczem, bo pasażer pomylił go z toaletą nie są już śmieszne, a jedynie po prostu ohydne.

db6dztb

Luksusowy transport
Jak w takim razie bezstresowo korzystać z usług linii lotniczych, skoro zarówno pasażerowie, jak i obsługa przechodzą w czasie lotu istny horror? Strach czegokolwiek dotknąć, bo nigdy się nie dowiemy, kto przed nami siedział w danym miejscu i kiedy było ono czyszczone. W takiej sytuacji lepiej nie zaglądać do kieszeni w fotelach i z pewnością lepiej unikać toalet. Tylko jak uniknąć podróży w towarzystwie obrzydliwego pasażera?

at/if

db6dztb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6dztb