Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
12-02-2016 13:33

Stacja narciarska Harenda

HARENDA to stacja narciarska malowniczo usytuowana na zboczach Gubałówki na wysokości 770 m n.p.m. Rozciąga się z niej przepiękna panorama Tatr.
 

Artykuł sponsorowany
Stacja narciarska HarendaFot: Informacja prasowa
d2xgram
d2xgram

Na terenie ośrodka znajduje się czteroosobowa kolej krzesełkowa, cztery wyciągi orczykowe, wyciąg-taśma dla dzieci oraz lodowisko. Znajduje się tu aż 6 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Najdłuższa z nich liczy aż 1000 m, a najkrótsza 100 m długości. Różnica wzniesień wynosi od 15 m do 210 m. Do dyspozycji jest tu również bezpłatna trasa biegowa. Narciarze mogą skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów szkoły narciarskiej HASKI a ich pociechy z narciarskiego przedszkola zawsze wesołego Pingwinka HASKI. Na miejscu dostępne są również profesjonalne wypożyczalnie i serwisy sprzętu sportowego. Na gości czekają przejażdżki psimi zaprzęgami i skuterami śnieżnymi oraz lapońska wioska, w której można się ogrzać przy ognisku i upiec kiełbaskę. To idealne miejsce dla całej rodziny, jest tu klub malucha gdzie najmłodsi świetnie się bawią pod fachowa opieka podczas gdy rodzice szusują na stoku.

Stacja narciarska HARENDA (fot. materiały prasowe)

Po szusowaniu na stoku czy zabawie na lodowisku można odpocząć i zjeść ciepły posiłek w karczmach znajdujących się u podnóża stoku lub w grzybku gastronomicznym z tarasem widokowym przy górnej stacji kolei krzesełkowej z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Zakopane i Tatry.

d2xgram

Dojechać do ośrodka można wprost z Zakopianki skręcając na wysokości Ustupu przy stacji paliw Orlen w drogę prowadzącą do dolnej stacji kolei krzesełkowej.

Z centrum Zakopanego dojeżdżamy ulicą Kasprowicza przez Spyrkówkę wprost na Harendę. Przy ośrodku są 4 darmowe parkingi dla samochodów osobowych i autobusów. Dostać się tu można również busem jadącym z dworca i z centrum miasta.

Stacja narciarska HARENDA (fot. materiały prasowe)

d2xgram

Niedaleko ośrodka znajduje się wiele prywatnych kwater i pensjonatów oraz regionalnych karczm z podhalańskimi specjałami, w których wieczorem przygrywają góralskie kapele. Można więc zamieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie stoku, wykupić kilkudniowy skipass a wieczory spędzać przy suto zastawionym stole, aby kolejnego dnia spalić kalorie na soku.

Harenda mając trasy o parametrach FIS jest miejscem wydarzeń sportowych na międzynarodowym poziomie. W latach: 2009, 2011, 2013 rozgrywany był tu Puchar Europy FIS.

Od kilku lat spotykają się na Harendzie narciarze z całej europy w ramach zawodów The North Face Polish Freeskiing Open. Imprezy tej rangi to nie tylko promocja Zakopanego ale również i Polski.

d2xgram

_ _

_ Harenda oferuje to miejsce rodzinnego wypoczynku ale i też sportowych zmagań. _

_ _

_ Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. _

Artykuł sponsorowany
d2xgram

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xgram