Trwa ładowanie...
02-02-2011 10:05

Styczeń pełen narciarskich wypadków

W pierwszym miesiącu roku Grupa Podhalańska GOPR interweniowała ponad
300 razy - ujawnia "Dziennik Polski".

Share
Styczeń pełen narciarskich wypadkówFot: PAP
d48fbo2

Większość akcji miała miejsce w związku z wypadkami narciarskimi. Liczba zdarzeń i interwencji jest porównywalna ze styczniem ubiegłego roku, ale trzeba wziąć pod uwagę odwilż podczas ferii śląskich szkół. Gdyby nie roztopy, zdarzeń byłoby na pewno więcej.

Trasy dobrze przygotowano i nie one są winne brawurze amatorów białego szaleństwa. Ci mają dobry i szybki sprzęt, natomiast ich umiejętności nie zawsze idą w parze z ochotą do popisania się przed znajomymi.

Niestety, prawie w każdej z grup GOPR w tym sezonie - w Beskidach czy Karkonoszach - zdarzyły się już wypadki śmiertelne.

d48fbo2

Przed rozpoczęciem sezonu wszystkie trasy narciarskie zostały sprawdzone. GOPR ocenia, że kwestie bezpieczeństwa stoją już na bardzo dobrym poziomie i, co najważniejsze, na ten cel właściciele nie skąpią.

Na większości stoków zapewniono dyżury ratowników GOPR, którzy nie tylko legitymują się odpowiednim przeszkoleniem i uprawnieniami, ale też dysponują medykamentami, środkami łączności i transportu. Reszta to kwestia zachowań i nawyków użytkowników tras.

Uważajmy, by ferii nie spędzić w szpitalu - ostrzega "Dziennik Polski".(PAP)

d48fbo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48fbo2
d48fbo2