Trwa ładowanie...
20-10-2010 12:53

Styria przyciąga narciarzy komfortem

Najbliższe lata to dla Styrii czas ważnych inwestycji. Region przygotowuje się do organizacji aż 3 dużych imprez narciarskich.

Styria przyciąga narciarzy komfortemFot: sxc.hu
datxntv

Wielkie imprezy już od dawna należą w Styrii do programu każdego zimowego sezonu. W najbliższych latach Styrię czekają szczególnie ważne wydarzenia – Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Schladming w 2013 r. i podwójne Mistrzostwa Świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym na Kreischbergu w 2015 r. Dlatego też narciarskie stoki Styrii są terenem wzmożonych inwestycji, mających na celu podwyższenie jakości, ulepszenie nartostrad i wyciągów, skrócenie czasu oczekiwania i umożliwienie jeszcze szybszego i łatwiejszego dotarcia na szczyt. Narciarze będą tu spędzać swój czas ciekawie i najbardziej komfortowo.

SCHLADMING-DACHSTEIN
W tym największym i najbardziej popularnym regionie sportów zimowych Styrii w kwestii innowacji dzieje się najwięcej. Na wszystkich dużych górach tego lubianego ośrodka wre praca i powstają nowe obiekty.

„Planet Planai“ – nowa dolna stacja w Schladming
Prace przygotowawcze do MŚ w narciarstwie alpejskim w 2013 r. w Schladming idą już pełną parą: w najbliższych miesiącach realizowane będą prace budowlane o wartości 26 mln euro – wśród nich przewidziana jest budowa nowego centrum przy dolnej stacji o nazwie „Planet Planai”, wyprzęganej 8-osobowej kolejki krzesełkowej na obszarze Mitterhaus (co pozwoli udoskonalić huśtawkę narciarską w obszarze do Hauser Kaibling) oraz kolejnego zbiornika retencyjnego z wodą do produkcji śniegu.

datxntv

W nowej dolnej stacji powstaje tak zwany „One-Stop-Shop”. W centralnym miejscu powstanie kompleksowe centrum obsługi urlopowiczów – paleta ofert sięga od pośrednictwa w rezerwacji pokoi hotelowych, przez szkołę narciarską, wypożyczalnie nart, sprzedaż karnetów, aż po usługi przewodników do wypraw raftingowych i pieszych wędrówek w lecie oraz sklep sportowy i depozyt sprzętu narciarskiego. Szczególną uwagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego obiektu. Specjalne systemy oświetlenia na fasadzie (w technologii LED), po raz pierwszy zastosowane w regionie alpejskim, pozwolą osiągnąć optymalny wygląd tej budowli o każdej porze roku i dnia. Więcej na www.planai.at

Budowa nowej 8-osobowej kolejki gondolowej „Preunegg Jet” oraz stworzenie nowych tras zjazdowych wraz z instalacjami naśnieżającymi to inwestycja o wartości 13 mln euro – największa od kiedy teren Reiteralm Bergbahnen istnieje. Nowa 8-osobowa kolejka gondolowa, wyposażona w skórzane siedzenia i ogrzewanie, uzupełni walory tej góry, odpowiedniej jednak raczej dla narciarzy o bardziej sportowych ambicjach. Więcej na www.ski-reiteralm.at.

Na sąsiednim Hauser Kaibling program inwestycji będzie kontynuowany także tej zimy. Szczególnie wiele uwagi poświęca się centrum obsługi, mierzącym 800 m2 powierzchni i położonym na wysokości 1424 metrów, oraz rozbudowie systemu naśnieżania. Więcej na www.hauser-kaibling.at.

Inwestycje w Riesneralm sięgają obecnie kwoty 7 mln euro. Trwa budowa nowego 6-osobowego wyciągu krzesełkowego, dodatkowych tras zjazdowych i urządzeń naśnieżających. Szczegóły na www.riesneralm.at.

datxntv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
datxntv