WP

Światowy Dzień Turystyki w Małopolsce

Małopolska po raz pierwszy w historii została gospodarzem ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Odbędą się one w najbliższy piątek w historycznych Racławicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Małopolska po raz pierwszy w historii została gospodarzem ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Odbędą się one w najbliższy piątek w historycznych Racławicach.

W piątkowych obchodach, które odbywają się pod patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Województwa Małopolskiego. W czasie imprezy wręczone zostaną odznaki Ministra Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Turystyki”, zaplanowano także pokaz „Prawda i mity o walce bronią białą i palną na XVIII i XIX-wiecznym polu walki”, nawiązujący do Insurekcji Kościuszkowskiej. W części artystycznej z koncertem wystąpi jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, Waldemar Malicki.

Wybór Małopolski jako gospodarza ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki nie jest przypadkowy. Województwo małopolskie uchodzi bowiem za jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. Według przeprowadzonych badań, w 2010 roku Małopolskę odwiedziło aż 11,4 miliona gości, w tym prawie 9 milionów turystów pozostających przynajmniej na jeden nocleg. Małopolska jest tym samym w czołówce pod względem liczby przyjazdów turystycznych.

WP

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polską Organizację Turystyczną oraz Województwo Małopolskie, partnerem wykonawczym jest Małopolska Organizacja Turystyczna.

Impreza odbywająca się w Racławicach jest jednym z wydarzeń towarzyszących Europejskiemu Forum Turystyki, które rozpoczyna się w środę w Krakowie. Przedstawiciele branży turystycznej z Polski i ze świata, zaproszeni przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Kraków, przez trzy dni dyskutować będą na temat podejmowania działań, które mają na celu poprawę jakości, zrównoważonego rozwoju oraz konkurencyjności w turystyce.

Racławice leżą na północy województwa małopolskiego w granicach powiatu miechowskiego. To właśnie tutaj podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w 1974 roku stoczona została słynna Bitwa pod Racławicami, w której Polacy pokonali nacierające wojska rosyjskie.

Regionalne małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się 14 października br. w Łapszach Niżnych. Tego dnia rozstrzygnięta zostanie także dwunasta edycja plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski.

WP
Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP