Trwa ładowanie...
d3gctru

Szklarska Poręba - Odnowa Szrenicy

Nartostrady naśnieżane od szczytu do samego dołu, szersze trasy i większa przepustowość - to nowa oferta Szklarskiej Poręby na sezon 2011/2012.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szklarska Poręba - Odnowa Szrenicy
(Fot: Skiinfo)
d3gctru

W ubiegłym roku na Szrenicy oddano do użytku sześcioosobowe krzesło „Karkonosz Ekspress”. Jest to najdłuższa krzesełkowa kolejka linowa w Polsce. Kolejną inwestycją jest budowa dośnieżania na całej długości nartostrad.

SkiArena Szrenica była pierwszym polskim ośrodkiem narciarskim w którym ustawiono armatki śnieżne. Jednak przepisy przez wiele lat nie pozwalały dośnieżać powyżej górnej granicy lasu n.p.m. Po latach negocjacji, inwestor otrzymał zgodę i w najbliższym sezonie narciarskim nartostrady naśnieżane będą na całej długości. W sumie wybudowanych zostanie dodatkowych 3 km instalacji, które obejmować będą górny odcinek nartostrad FIS i Lolobrygida oraz Halę Szrenicką a także trasy dojazdowe. Na pozostałych trasach naśnieżanie jest modernizowane.

– To bardzo poprawi ofertę całego miasta – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński. - Przez wiele lat walczyliśmy o możliwość inwestycji na Szrenicy. Nie mam wątpliwości, że Szklarska Poręba teraz będzie bardzo konkurencyjna. Już dzisiaj jesteśmy o kilkanaście procent tańsi od porównywalnych czeskich miast.

d3gctru

Inwestycja na Szrenicy pozwoli na dośnieżanie nartostrad już od samego szczytu. Gdy na dole są plusowe temperatury, to wysoko w górach jest mróz. Wówczas będzie można śnieżyć, aby od początku sezonu większość nartostrad była przejezdna. Powstająca instalacja jest najwyżej budowaną w polskich górach. Nawet czeskie ośrodki narciarskie nie mają dośnieżania na tej wysokości.

Nowością na Szrenicy są też szersze nartostrady. Trasy zjazdowe zostały poszerzone o jedną trzecią do 40 metrów. Było to niezbędne, ponieważ dzięki nowemu krzesłu zwiększyła się przepustowość całego ośrodka, który oferuje teraz 12 km nartostrad i stoków o różnym poziomie trudności.

– Na początku lat 90-tych Szklarska Poręba była wiodącym polskim ośrodkiem narciarskim. Wracamy do pierwszej ligi – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński. - Z nowym wyciągiem, nowym systemem dośnieżania i odnowionymi trasami, narciarski wypoczynek w Szklarskiej Porębie będzie wielką przyjemnością. Do tego mamy coraz bogatszą ofertę „po nartach” zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I nie bez znaczenia jest łatwy dojazd, zarówno samochodem, jak i pociągiem.

Ten sezon zimowy w Szklarskiej Porębie będzie wyjątkowy, nie tylko ze względu na odnowioną SkiArenę Szrenica, lecz także z powodu rozgrywanych w mieście zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, które odbywać się będą 17 i 18 lutego. Szklarska Poręba jest niekwestionowaną stolicą narciarstwa biegowego w Polsce. Po inwestycjach na Szrenicy ma szansę stać się jednym z głównych ośrodków narciarstwa w tej części Europy.

d3gctru

Podziel się opinią

Share
d3gctru
d3gctru