Trwa ładowanie...

Szpindlerowy Młyn - otwarcie sezonu

Zwykłe otwarcie stacji narciarskich powoli przechodzi do lamusa. Początkom nowego sezonu zimowego coraz częściej towarzyszą liczne imprezy i atrakcje, jak chociażby te przygotowane w największym czeskim ośrodku - Szpindlerowy Młyn.
Share
Szpindlerowy Młyn - otwarcie sezonu
Fot: SkiAreal Spindleruv Mlyn
d379jmd

Według sondaży CBOS, od ponad dwudziestu lat, do najbardziej ulubionych przez Polaków narodów należą nasi najbliżsi sąsiedzi, Czesi. Jeździmy do nich coraz chętniej nie tylko w czasie letnich urlopów, ale także na ferie zimowe. Nic dziwnego, bo czeskie ośrodki narciarskie, oferują zarówno świetne warunki śniegowe, jak i nowoczesną infrastrukturę. Na jej rozbudowę z roku na rok nasi południowi sąsiedzi wydają setki milionów koron. Szpindlerowy Młyn, jeden z największych ośrodków narciarskich w Karkonoszach, który w tym sezonie przywita narciarzy już 12- 13 grudnia br., zabłyśnie najnowocześniejszym wyciągiem w całych Czechach.

Szpindlerowy Młyn - szybko i wygodnie

Szpindlerowy Młyn leży w samym sercu Karkonoszy i dysponuje 25 km bardzo zróżnicowanych nartostrad, które powinny zadowolić najwybredniejszych amatorów białego puchu. Właściciel ośrodka Szpindlerowy Młyn od tego sezonu oferuje narciarzom szusującym w stacji Święty Piotr sześcioosobową kanapę firmy Leitner, wyposażoną w podgrzewane siedziska i osłony, chroniące przed złymi warunkami pogodowymi. Wybudowana kosztem 210 mln koron, będzie wwozić narciarzy i snowboarderów na Plan w ciągu zaledwie 5 min 30 sek. Ponadto, dla lepszej jazdy amatorów białego szaleństwa, na czerwonej trasie w Świętym Piotrze zainstalowano dodatkowe armatki do naśnieżania. - Nowa kanapa powstała na miejscu dotychczasowego 4-osobowego wyciągu krzesełkowego, który po demontażu, zostanie ponownie zamontowany w Horni Misečki i będzie kursować między dolnym parkingiem a Medvedinem – mówi Čeněk Jílek – zarządzający ośrodkiem w Czechach.

fot. SkiAreal Spindleruv Mlyn
fot. SkiAreal Spindleruv Mlyn

Szpindlerowy Młyn - otwarcie w muzycznej oprawie

Z okazji rozpoczęcia nowego zimowego sezonu 2015/16 w ośrodku Szpindlerowy Młyn przygotowano wiele atrakcji, m.in. liczne konkursy z cennymi nagrodami, koncerty, a przede wszystkim zjazdy na fantastycznie przygotowanych trasach. W dniu otwarcia nartostrad, a więc 12 grudnia br., na amatorów regionalnej kuchni czeka jarmark świątecznych smakołyków i napojów. Zaplanowano również ucztę dla oczu i uszu: o godz. 12:30 rozpocznie się spektakl „Rajskie dzieci”, czyli czeska wersja słynnego na całym świecie musicalu „Mamma Mia”, która okazała się u naszych południowych sąsiadów takim samym hitem, co jej pierwowzór. Muzykę do „Rajskich dzieci” skomponował znany i ceniony czeski artysta – Michał David. To przedstawienie gwarantuje więc narciarzom świetną zabawę w przerwach między szusowaniem. Na otwarciu sezonu pojawią się również aktorzy i twórcy filmu „Pięćdziesiąt”, który został nakręcony właśnie w Szpindlerowym Młynie.

Na tym nie koniec. O godz. 16:00 odbędzie się koncert na żywo zespołu Horal, w którym pojawią się James Prachař i František Soukup, znani muzycy z grupy Nightwork. - Całość imprezy uwieczni niezwykły pokaz sztuczny ogni. Natomiast na najmłodsze pociechy przez cały dzień 12 grudnia czeka wyśmienita zabawa w Fun Parku – mówi Rene Hrones szef marketingu ośrodka.

SkiAreal Spindleruv Mlyn /ik

d379jmd

Podziel się opinią

Share
d379jmd
d379jmd