Trwa ładowanie...
fly4free.pl
02-11-2016 15:58

Szymany - nowe połączenie z najmłodszego lotniska w Polsce

W pierwszy dzień listopada, o godz. 20.34, w Szymanach wylądował pierwszy samolot linii Ryanair z lotniska Londyn-Stansted. W ten sposób irlandzki przewoźnik rozpoczął loty z kolejnego polskiego lotniska.

Share
Szymany - nowe połączenie z najmłodszego lotniska w PolsceŹródło: Tomasz Waszczuk / PAP
d1hccwp

*W pierwszym dniu listopada, o godz. 20.34 w Szymanach wylądował pierwszy samolot linii Ryanair z lotniska Londyn-Stansted. *

Nowe połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Samoloty z Szyman do Londynu będą startowały o godz. 21.20, a lot potrwa dwie godziny i 25 minut.

Jako pierwszy do stolicy Anglii zaczął latać z Szyman w czerwcu br. węgierski Wizz Air. Po udanym otwarciu połączenia do Londynu Luton przewoźnik jest chętny poszerzyć współpracę z podolsztyńskim portem. Zapowiedział od wiosny start nowego kierunku do Oslo.

d1hccwp

Z pierwszych informacji na temat liczby sprzedanych biletów wynika, że samoloty Ryanair z i do Szyman będą latały praktycznie pełne. Co ciekawe, w sezonie zimowym lotnisko Olsztyn-Mazury będzie obsługiwało tylko dwa połączenia - właśnie do Luton i Stansted, które będą realizowały Wizz Air i Ryanair. Kilka miesięcy temu oferta była bardziej rozbudowana – pasażerowie mieli okazję udać się linią SprintAir do Berlina, Wrocławia i Krakowa, Adrią do Monachium i LOT-em do Warszawy. Połączenia zostały zawieszone z powodu braku wystarczającej liczby klientów.

Lotnisko nie wyklucza jednak, że niektóre z tych lotów wrócą w letnim rozkładzie, ponieważ są to połączenia typowo sezonowe.

Fly4free.pl/wg

d1hccwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hccwp