Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
15-04-2016 11:42

Tajna historia PRL - Strefa W2 - Volf Camp - Trójca, Arłamów, Kwaszenina

Niegdyś niedostępne miejsca w Polsce, w których wypoczywały i bywały elity ze szczytów władzy, od niedawna odkrywają swoje tajemnice. Takim wyjątkowym miejscem jest STREFA W2, lokalizacja, której na próżno było szukać na polskich mapach w latach 70 i 80 XX wieku. O ile wielu słyszało o ośrodku rządowym w Arłamowie, to zapewne nie wielu wie, że Arłamów to tylko jeden z elementów tajnej STREFY W2.

Tajna historia PRL - Strefa W2 - Volf Camp - Trójca, Arłamów, KwaszeninaŹródło: materiały partnera
d1v1pdg
d1v1pdg

Niegdyś niedostępne miejsca w Polsce, w których wypoczywały i bywały elity ze szczytów władzy, od niedawna odkrywają swoje tajemnice. Takim wyjątkowym miejscem jest STREFA W2, lokalizacja, której na próżno było szukać na polskich mapach w latach 70 i 80 XX wieku. O ile wielu słyszało o ośrodku rządowym w Arłamowie, to zapewne niewielu wie, że Arłamów to tylko jeden z elementów tajnej STREFY W2.

Pod kryptonimem W2 (W1 ośrodek rządowy w Łańsku w okolicach Olsztyna)
skrywał się kompleks rządowy złożony z ośrodka w Arłamowie, ośrodka myśliwskiego w Trójcy oraz obiektów zabezpieczenia w Kwaszeninie.

Trójca i Kwaszenina to miejsca w Polsce, gdzie sformułowanie ‘wypoczynek na łonie natury’ nabiera nowego, głębszego znaczenia. Miejsce gdzie nie jesteśmy zewsząd atakowani przydrożnymi billboardami reklamowymi, a wieczorną ciszę przerywa jedynie ryk jelenia czy pohukiwanie sowy. Miejsce niegdyś kultowe dla elity polskiej władzy. I choć owe miejsce oddalone jest od centrum Polski o 400 km to uwierzcie, naprawdę warto się tam wybrać.Jak mawiał klasyk: A gdyby rzucić tak wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny VolfCamp położony jest na południowych stokach Góry Jaworów w miejscowości Trójca w Bieszczadach (bazą główna ośrodka jest TRÓJCA, baza treningowa mieści się w Kwaszeninie). Baza głowna Volf Camp to 4 okazałe wille zbudowane przez najlepszych cieśli z Podhala na polecenie Urzędu Rady Ministrów. Ośrodek w latach 70. ubiegłego stulecia, jak już pisaliśmy, wchodził w skład tajnego kompleksu, określanego kryptonimem STREFA W2. Tu wypoczywali i organizowali swoje słynne polowania Piotr Jaroszewicz, Edward Gierek oraz ich goście, między innymi prezydent Francji Valery Giscard d'Estaigne, prezydent Jugosławii Josip Broz-Tito, czy przywódca NRD Erich Honecker. Pozostałości z tych polowań możemy podziwiać na ścianach każdej z willi, w postaci okazałych poroży, skór dzików, czy głów wilków.

(fot. materiały partnera)
Źródło: (fot. materiały partnera)

Aktualnie ośrodek pod swoje skrzydła wzięła Fundacja Volf Camp, która organizuje w Trójcy pobyty wypoczynkowe, a w Kwaszeninie profesjonalne szkolenia militarne. Skąd taki pomysł? Okolice Trójcy, Kwaszeniny i Arłamowa słyną z tego, że od kilkudziesięciu lat swoje szkolenia odbywają najsłynniejsze polskie i zagraniczne jednostki specjalne , takie jak GROM, JWK, Kawaleria Powietrzna, a także słynna jednostka SAS. Dziś historia zatacza koło. Kadrę instruktorską Volf Camp stanowią byli oficerowie i operatorzy GROM, doświadczeni instruktorzy survivalu, instruktorzy sztuk walki, a także ratownicy medyczni, górscy, profesjonalni trenerzy fitness oraz cały szereg wysokiej klasy specjalistów. VolfCamp to miejsce unikalne pod każdym względem. Ośrodek działa w ścisłej kooperacji z kompleksem sportowo-wypoczynkowym Hotel Arłamów, a co za tym idzie w ofercie znajduje się dostęp do pełnej infrastruktury sportowej, rekreacyjnej, Spa i Wellness oraz szkoleniowej. Doskonała lokalizacja, bliskość poligonu, rozległy własny
plac do treningu taktycznego, potężne tereny leśne sprzyjające organizacji szkoleń survivalowych oraz uprawianiu sportów na świeżym powietrzu, współpraca z najlepszymi specjalistami w branży, to wszystko składa się na wyjątkowość i sukces tego projektu.

(fot. materiały partnera)
Źródło: (fot. materiały partnera)

Nie bez znaczenia jest także bogate zaplecze techniczne, bliskość zadbanego lądowiska i toru przeszkód. To sprawia, że Trójca i Kwaszenina są idealnym miejscem do organizowania ekstremalnych zajęć na świeżym powietrzu. Szkolenia militarne organizowane w Ośrodku Volf Camp z zakresu taktyki specjalnej, SERE, wspinaczki, terenoznawstwa, poruszania się pojazdami oraz strzelectwa prowadzone są przez profesjonalistów. W planie każdego kursu militarnego uwzględniono przede wszystkim zagadnienia szkoleniowe, które w zakresie podstawowym zobowiązany jest znać i umieć każdy świadomy obywatel. Plan zawiera również treści szkoleniowe, które umożliwią przetrwanie w warunkach przygodnych w czasie klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, katastrof itp. Podobny program mają organizowane przez Volf Camp autorskie eventy militarne. Jednak charakter eventów Volf Camp obiega od tych dostępnych na polskim rynku, przede wszystkim z uwagi na profesjonalne zaplecze instruktorskie oraz techniczne ośrodka. Eventy, prowadzone
przez najlepszych byłych żołnierzy jednostek specjalnych, cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród firm i grup wybierających Bieszczady jako miejsce wyjazdu integracyjnego. W eventach brały już udział grupy liczące nawet do 350 osób.

(fot. materiały partnera)
Źródło: (fot. materiały partnera)

Ośrodki Volf Camp Trójca i Kwaszenina to nie tylko szkolenia i eventy militarne. Ośrodek VolfCamp posiada 100 miejsc noclegowych w apartamentach oraz pokojach 1 i 2-osobowych. Każdy pokój w Trójcy wyposażony jest w łazienkę (prysznic lub wanna), LCD, TVSat, telefon oraz Wi-Fi. W każdej z willi znajduje się przestronny salon z kominkiem, w pełni wyposażona kuchnia, sauna oraz jacuzzi. Na terenie ośrodka znajdują się również dwie chaty grillowe oraz sala biesiadna. W swoich murach Volf Camp organizuje także pobyty wypoczynkowe oraz pobyty odchudzające dla osób nie koniecznie zainteresowanych militariami. Wśród bogatej oferty pakietów pobytowych znajdziemy oferty zarówno dla par, jak również dla rodzin z dziećmi, czy grupy znajomych. W cenie poszczególnych pakietów wliczone zostały liczne atrakcje, np. pieczenie barana, biesiada w stylu góralskim, wyprawa off road, nauka strzelania, nieograniczony dostęp do strefy saun i basenów Hotelu Arłamów, wycieczka w teren z instruktorami, zwiedzanie klasztoru w
Kalwarii Pacławskiej i wiele innych. Ośrodek również ściśle współpracuje z Biurem Polowań Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych dzięki czemu cieszy się ogromnym powodzeniem wśród myśliwych.

Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Volf Camp

Trójca/Kwaszenina

38-700 Ustrzyki Dolne

tel. +48 730 58 58 68 Komendant

tel. +48 697 58 68 58 Recepcja Trójca

booking@volfcamp.com

office@volfcamp.com

d1v1pdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v1pdg