Trwa ładowanie...
14-01-2016 17:04

Tajwan - kontrowersyjna świątynia w kształcie buta

Na Tajwanie powstała świątynia, która wzbudza zainteresowanie wielu osób, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Licząca ponad 16 metrów konstrukcja została wykonana z 320 tafli niebieskiego szkła i ma kształt...buta na szpilce.

Tajwan - kontrowersyjna świątynia w kształcie butaŹródło: screenshot - storyful/xnews
d22gzbm
d22gzbm

Na Tajwanie powstała świątynia, która wzbudza zainteresowanie wielu osób, bez względu na wyznawaną przez nich religię. Licząca ponad 16 metrów konstrukcja została wykonana z 320 tafli niebieskiego szkła i ma kształt...buta na szpilce. Znajduje się w _ Ocean View Park _ w mieście Budai, na wschodnim wybrzeżu kraju. Koszt inwestycji wyniósł 686 tys. dolarów (ok. 2,8 mln złotych). W ocenie lokalnych urzędników, którzy byli pomysłodawcami projektu, kościół ma przyciągać głównie młode pary, które chciałyby zorganizować ceremonię śłubną w nietypowym miejscu. Tsuei-Ping, kierownik działu rekreacji w urzędzie miasta powiedział, że w obiekcie nie będą odprawiane regularne msze. Nie podano jeszcze do publicznej informacji, jakiego wyznania muszą być wierni, którzy będą gromadzić się we wnętrzu budynku.

Skąd pomysł na budowę świątyni?

Do stworzenia kościoła w kształcie buta, projektantów zainspirowała lokalna historia z roku 1960. 24-letnia dziewczyna z miasta Budai cierpiała na nietypową chorobę nóg, która spowodowała ich obumarcie. Kończyny dolne kobiety zostały amputowane, a chłopak, z którym była zaręczona, unieważnił datę ślubu. Nigdy później z nikim się nie związała, a życie poświęciła pracy w pobliskim kościele. Lokalny polityk tłumaczy, że świątynia w kształcie buta ma uczcić jej pamięć. Oficjalne otwarcie przypada na 8 lutego - dzień Chińskiego Nowego Roku.

wg

d22gzbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22gzbm