Trwa ładowanie...
d4fxirs
x-news/Storyfulx-news

Tajwan - kontrowersyjna świątynia w kształcie buta

Na Tajwanie powstała świątynia, która wzbudza zainteresowanie wielu osób, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Licząca ponad 16 metrów konstrukcja została wykonana z 320 tafli niebieskiego szkła i ma kształt...buta na szpilce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajwan - kontrowersyjna świątynia w kształcie buta
(screenshot - storyful/xnews)
d4fxirs

Na Tajwanie powstała świątynia, która wzbudza zainteresowanie wielu osób, bez względu na wyznawaną przez nich religię. Licząca ponad 16 metrów konstrukcja została wykonana z 320 tafli niebieskiego szkła i ma kształt...buta na szpilce. Znajduje się w _ Ocean View Park _ w mieście Budai, na wschodnim wybrzeżu kraju. Koszt inwestycji wyniósł 686 tys. dolarów (ok. 2,8 mln złotych). W ocenie lokalnych urzędników, którzy byli pomysłodawcami projektu, kościół ma przyciągać głównie młode pary, które chciałyby zorganizować ceremonię śłubną w nietypowym miejscu. Tsuei-Ping, kierownik działu rekreacji w urzędzie miasta powiedział, że w obiekcie nie będą odprawiane regularne msze. Nie podano jeszcze do publicznej informacji, jakiego wyznania muszą być wierni, którzy będą gromadzić się we wnętrzu budynku.

*Skąd pomysł na budowę świątyni? *

d4fxirs

Do stworzenia kościoła w kształcie buta, projektantów zainspirowała lokalna historia z roku 1960. 24-letnia dziewczyna z miasta Budai cierpiała na nietypową chorobę nóg, która spowodowała ich obumarcie. Kończyny dolne kobiety zostały amputowane, a chłopak, z którym była zaręczona, unieważnił datę ślubu. Nigdy później z nikim się nie związała, a życie poświęciła pracy w pobliskim kościele. Lokalny polityk tłumaczy, że świątynia w kształcie buta ma uczcić jej pamięć. Oficjalne otwarcie przypada na 8 lutego - dzień Chińskiego Nowego Roku.

wg

d4fxirs

Podziel się opinią

Share

d4fxirs

d4fxirs