Trwa ładowanie...

Tatrzańska Łomnica - idealne miejsce na ferie 2013

Choć Tatrzańska Łomnica, to stoki i wyciągi dla rodzin z dziećmi, to nie zabraknie tu adrenaliny dla amatorów freestyle’u. Już przetestowaliśmy narciarskie i snowboardowe nowości, które Słowacy zaproponowali na tegoroczny sezon zimowy.

Share
Tatrzańska Łomnica - idealne miejsce na ferie 2013
Fot: TMR
d2gtmdc

Tatrzańska Łomnica, to miejscowość znajdująca się jedynie 30 km od polskiej granicy w Łysej Polanie. Nad miasteczkiem rozpościera się *Łomnicki Szczyt *(2634 m n.p.m.).

Na narciarzy i snowboardzistów czeka tam 6,5 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Przed kilkoma dniami wypróbowaliśmy możliwości stoków Łomnicy dla narciarzy i snowboardzistów.

- To idealne miejsce, żeby nauczyć się jeździć, ale są też trasy dla średnio zaawansowanych i trudne, jak *Łomnickie Siodło *– mówi instruktor narciarski Krzysztof Piwnicki. – Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

d2gtmdc

W Łomnicy jest 11 tras o różnym stopniu trudności. Najtrudniejsza trasa jest na stoku Łomnickie Siodło. To najbardziej stromy stok zjazdowy w słowackich Tatrach. Czarna trasa wymaga już sporych umiejętności narciarskich, czy snowboardowych. Tam też, na Francuskiej Muldzie na zastrzyk adrenaliny nie mogą narzekać amatorzy freeride’u.

Pozostałe trasy, w niższej partii stoku są dla średniozaawansownych (czerwone) oraz początkujących (niebieskie). Dla średniozaawansowanego narciarza zjazd każdą z nich nie powinien stanowić większego problemu.

Ciekawą alternatywą dla uczących się jeździć jest wyciąg kanapowy na Górę Bukową. Stamtąd też wiedzie trasa o długości 700 metrów. Kanapa ma specjalny system bezpieczeństwa dla dzieci Kidstop.

- Stoki, trasy i całą ofertę w Tatrzańskiej Łomnicy kierujemy w głównej mierze dla rodzin z dziećmi – mówi Juraj Chovaňák z Tatry Mountain Resorts. – Pod kątem wyjazdów rodzinnych przygotowaliśmy podgrzewaną kanapę, czy nową trasę z Bukowej Góry. Na takie spokojne zjazdy jest też przygotowana trasa na najdłuższym 6 km stoku w Tatrzańskiej Łomnicy. Potocznie mówimy, że Łomnica, to rodzinne stoki. Oczywiście ci, którzy jeszcze nie potrafią jeździć na nartach mogą skorzystać z Maxiland Skischool i pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się szusować na nartach.

d2gtmdc

Słowacy zadbali też o narciarzy i snowboardzistów, których może odstraszać od jazdy na stoku temperatura. Z Tatrzańskiej Łomnicy do restauracji Start można wjechać specjalną podgrzewaną sześcioosobową kanapą. Łatwo ją odróżnić, bo wyróżnia się pomarańczowym kolorem.

- Wyjazdom rodzinnym do Tatrzańskiej Łomnicy mają służyć nie tylko stoki i wyciągi – dodaje Juraj Chovaňák. – W Grandhotel Praha mamy ekskluzywne dwupiętrowe Grand Mountain Spa z unikalną koncepcją i wyjątkowymi widokami na Wysokie Tatry.

Jeśli komuś nie starcza narciarsko-snowboardowych atrakcji może podjechać do pobliskiego Starego Smokovca i tam poszaleć na sankach i skorzystać ze SnowTubingu. Trasa saneczkarska jest świetnie oświetlona i ma 2,6 kilometra długości.

Osoby, które myślą o wyjeździe na Słowację powinny zastanowić się nad korzystnymi pakietami noclegowo-skipassowymi. Przykładowo w Hotelu Slovakia (trzy gwiazdki) 3-dniowy pakiet obejmujący zakwaterowanie, śniadanie i Kartę Tatry i skipassy można kupić już od 139 euro.

Więcej informacji na temat karnetów obejmujących skipass i noclegi:
www.vt.sk/ubytovanie/pobytove-baliky/tatranska-lomnica-a-okolie/

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2gtmdc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gtmdc
d2gtmdc