Trwa ładowanie...
19-11-2013 15:58

Test nart i snowboardów 2014

Ponad 100 najnowszych modeli nart i 43 modele desek snowboardowych przetestowali dziennikarze portalu Skiinfo przed sezonem 2013/14. Efektem ich pracy są szczegółowe porównania nowych propozycji największych producentów zimowego sprzętu sportowego, które stanowią nieocenioną pomoc podczas zakupów.

Test nart i snowboardów 2014Fot: Skiinfo
dgfxul5
dgfxul5

Testy odbywały się na dwóch kontynentach – w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Testerzy sprawdzali zachowanie nart i snowboardów na przygotowanych trasach, w snow parkach i w terenie. Oceniali sprzęt między innymi pod względem stabilności, zwrotności, agresywności, wyporności, zdolności tłumienia drgań, łatwości zmiany krawędzi czy też ogólnego komfortu jazdy. Zmuszali narty do wycinania carvingowych łuków i wykonywania skrętów ślizgowych, próbując odkryć ich prawdziwy charakter. Nie zawsze opis charakterystyki desek przestawiony przez producenta pokrywał się w pełni z odczuciami testerów, którzy po każdym zjeździe wypełniali szczegółowe ankiety dotyczące zachowania się testowanego sprzętu podczas jazdy. Na ich podstawie sporządzono profil każdego z modeli, z którego łatwo można odczytać, czy narta lepiej radzi sobie na przygotowanym przez ratrak stoku czy raczej w dziewiczym puchu. Czy łatwo wybacza błędy czy też raczej wymaga od narciarza sporych umiejętności?

„Większość kupujących narty nie ma możliwości samodzielnego przetestowania nart na stoku przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu. Nasze testy to szansa na dokonanie właściwego i racjonalnego wyboru, w którym nie trzeba będzie się kierować tylko wyglądem czy marką sprzętu”, mówi redaktor naczelny portalu Skiinfo.pl Tomasz Wojciechowski. Jak podkreśla, każdy narciarz czy snowboardzista posiada nie tylko określony stopień zaawansowania jazdy, ale także własne preferencje co do jej stylu. „Zakup będzie trafny tylko wtedy, gdy charakterystyka narty czy deski będzie z nimi zgodna”, tłumaczy Wojciechowski.

Testy sprzętu na portalu Skiinfo.pl

dgfxul5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgfxul5