Trwa ładowanie...
03-02-2010 15:22

The New York Times rekomenduje Alpy Lyngeńskie

Prestiżowy dziennik The New York Times na swojej liście “31 Places To Go in 2010” umieścił Alpy Lyngeńskie – pasmo górskie w północnej Norwegii, rozciągające się na obszarze regionu Troms.

The New York Times rekomenduje Alpy LyngeńskieFot: sxc.hu
djae2wm
djae2wm

Alpy Lyngeńskie to w części niemal dziewiczy obszar, pokryty lodowcami, z fantastycznymi warunkami do narciarstwa ekstremalnego, wędrówek na nartach, wspinaczki lodowej, zimowego i letniego trekkingu.

The New York Times podkreślił, że to znakomite miejsce do rozwijania ekskluzywnej turystyki, gdzie goście mogą być przewożeni np. szybkimi łodziami czy samochodami terenowymi w trudno dostępne miejsca. Gazeta zwraca też uwagę na zmieniające się trendy, kładące nacisk na jak najbliższy kontakt z naturą i pyta: po co rezerwować ekskluzywny penthouse, skoro można zamieszkać w latarni morskiej albo na prywatnej wyspie? A w Norwegii to możliwe!

Warto dodać, że tego typu propozycje, choćby dla wspinaczy lodowych czy narciarzy poszukujących dziewiczych stoków, są od dawna w ofercie firm np. z Tromsø. Więcej informacji można znaleźć na stronach regionu Troms.

djae2wm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djae2wm