Trwa ładowanie...
d1e3564

Trzy nowe aparaty Pentax

Pentax zaprezentował trzy nowe aparaty, które już wkrótce zagoszczą na rynku: kompakt Q10 oraz dwie lustrzanki, K-5 II i K-5IIs.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzy nowe aparaty Pentax
(stuff/materiały prasowe)
d1e3564

Pierwszy sprzęt, aparat kompaktowy Q10 to model rozmiarami zbliżony do Pentaksa Q. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,4 Mpx o parametrach ISO 100-6400. Kompakt zrobi także zdjęcia HDR, a dzięki ulepszonemu autofocusowi i możliwości kręcenia filmów w rozdzielczości Full HD sprawdzi się jako podręczna minikamera. By nadążyć za trendami dominującymi na rynku technologicznym, Pentax zainstalował tu całą masę filtrów, w tym kilka inspirowanych popularną aplikacją Instagram. Q10 trafi do sprzedaży w październiku w dwóch wersjach: z obiektywem 5-15mm oraz z obiektywem 15-45mm.

Drugim aparatem, który może cię zainteresować, jest cyfrowa lustrzanka K-5 II. Pentax reklamuje ją jako sprzęt z najlepszym autofocusem w swojej klasie, który ma usprawnić fotografowanie dynamicznych obiektów. Firma wtłoczyła pod obudowę matrycę CMOS o rozdzielczości 16,3 Mpx oraz system stabilizacji obrazu. Model K-5 IIs nieznacznie różni się od powyższego. Zrezygnowano w nim z filtrów wygładzania obrazów, dzięki czemu doświadczony fotograf zrobi ostrzejsze i bardziej wyraziste zdjęcia.

Modele Pentax K-5 II oraz K-5 IIs będą sprzedawane w wersji bez obiektywów, na rynek trafią - podobnie jak Q10 – w październiku. W tym samym czasie Pentax wprowadzi do sprzedaży adapter dla bagnetu K, który pozwoli ci na zamontowanie większych obiektywów Pentaxa na aparatach Q oraz Q10.

Czytaj w TechTrendy.pl: Wojna gigantów - najciekawsze komputery

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564