Trwa ładowanie...
d3jygxu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kraków

Turystyczny rekord Krakowa i mocna czwórka za ŚDM

Czwórka z plusem w pięciostopniowej skali. Taką ocenę Krakowowi wystawili pielgrzymi. Uczestników ŚDM zapytała o ich wrażenia Małopolska Organizacja Turystyczna. Kraków zdał więc egzamin, a przy okazji pobił rekord. Miasto odwiedziło w tym roku 12,5 miliona gości. To o 1/5 więcej niż w 2015 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turystyczny rekord Krakowa i mocna czwórka za ŚDM
(Shutterstock.com, Fot: PHOTOCREO Michal Bednarek)
d3jygxu

Światowe Dni Młodzieży nie miały wpływu na proporcje między przyjeżdżającymi do Krakowa turystami z Polski, a odwiedzającymi z zagranicy. Podobnie jak w ubiegłych latach trzech na czterech przyjeżdżających do królewskiego miasta to mieszkańcy naszego kraju.
Wraz z rekordową liczbą odwiedzających zanotowano również rekordowy poziom ich wydatków. Według danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej w 2016 roku turyści zostawili w Krakowie 5,4 miliarda złotych. Wydatki pielgrzymów podczas pobytu w Krakowie oszacowano na 500 mln zł, 145 mln zł wydali jeszcze przed przyjazdem.

Uczestnicy ŚDM w wypełnianych przez siebie ankietach najwyżej ocenili: atmosferę miejsca, gościnność, wolontariat, życzliwość i bezpieczeństwo; najniżej – dostęp do internetu. Oceny poniżej czterech zebrały transport (3,89 pkt.), dojazd (3,91 pkt.) i wyżywienie (3,94 pkt.).
Z badań wynika, że pielgrzymi spędzili w Krakowie średnio tydzień. Aż 84 proc. obcokrajowców było w dawnej stolicy Polski po raz pierwszy i – co ważne – większość duża część ankietowanych zadeklarowała chęć powrotu (84 proc.).

d3jygxu

Podziel się opinią

Share

d3jygxu

d3jygxu