Trwa ładowanie...
kraków
07-12-2016 21:01

Turystyczny rekord Krakowa i mocna czwórka za ŚDM

Czwórka z plusem w pięciostopniowej skali. Taką ocenę Krakowowi wystawili pielgrzymi. Uczestników ŚDM zapytała o ich wrażenia Małopolska Organizacja Turystyczna. Kraków zdał więc egzamin, a przy okazji pobił rekord. Miasto odwiedziło w tym roku 12,5 miliona gości. To o 1/5 więcej niż w 2015 roku.

Turystyczny rekord Krakowa i mocna czwórka za ŚDMŹródło: Shutterstock.com, fot: PHOTOCREO Michal Bednarek
dyt9nyz
dyt9nyz

Światowe Dni Młodzieży nie miały wpływu na proporcje między przyjeżdżającymi do Krakowa turystami z Polski, a odwiedzającymi z zagranicy. Podobnie jak w ubiegłych latach trzech na czterech przyjeżdżających do królewskiego miasta to mieszkańcy naszego kraju.
Wraz z rekordową liczbą odwiedzających zanotowano również rekordowy poziom ich wydatków. Według danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej w 2016 roku turyści zostawili w Krakowie 5,4 miliarda złotych. Wydatki pielgrzymów podczas pobytu w Krakowie oszacowano na 500 mln zł, 145 mln zł wydali jeszcze przed przyjazdem.

Uczestnicy ŚDM w wypełnianych przez siebie ankietach najwyżej ocenili: atmosferę miejsca, gościnność, wolontariat, życzliwość i bezpieczeństwo; najniżej – dostęp do internetu. Oceny poniżej czterech zebrały transport (3,89 pkt.), dojazd (3,91 pkt.) i wyżywienie (3,94 pkt.).
Z badań wynika, że pielgrzymi spędzili w Krakowie średnio tydzień. Aż 84 proc. obcokrajowców było w dawnej stolicy Polski po raz pierwszy i – co ważne – większość duża część ankietowanych zadeklarowała chęć powrotu (84 proc.).

dyt9nyz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyt9nyz