Trwa ładowanie...
10-06-2016 16:31

Turystyka wojenna w Wietnamie

Choć od zakończenia wojny w Wietnamie minęło już ponad 40 lat, to jej skutki nadal widoczne są na ulicach wietnamskich miast. - W Wietnamie pozostałości wojny są widoczne na każdym kroku - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Andrzej Meller. Jak wygląda Muzeum Pozostałości Wojennych? - Rząd wietnamski ocenia liczbę ofiar na 3-4 miliony inwalidów wojennych, czyli ofiar chemikaliów zrzucanych na Wietnam - zaznaczył w studiu programu Meller. W jaki sposób Wietnamczycy postrzegają Amerykanów? Polsko-wietnamska aktywistka i dziennikarka Ton Van Ahn wyjaśniła, jak w Wietnamie przedstawiana jest historia wojny.

Turystyka wojenna w WietnamieŹródło: shutterstock.com
d1vujsp
d1vujsp

Socjalistyczna Republika Wietnamu należy do państw Azji Południowo-Wschodniej, nazwanych przez Europejczyków Indochinami. Sąsiaduje z Chinami, Laosem i Kambodżą, a jej południowe i wschodnie wybrzeże wychodzi na Zatokę Tonkińską i Morze Południowochińskie. Choć od zakończenia wojny w Wietnamie minęło już ponad 40 lat, to jej skutki nadal są widoczne są na ulicach miast tego kraju. Żyje tam też wiele osób, które dobrze pamiętają tragiczne wydarzenia. Rząd wietnamski ocenia, że blisko 4 miliony mieszkańców to inwalidzi wojenni - ofiary chemikaliów zrzucanych na ich państwo. Dziś w wielu miejscach można tam spotkać pomniki czy muzea poświęcone 3 milionom poległym. Kwitnie też handel - z łatwością znajdziemy sklepiki, w których kupimy wszelakie rzeczy związane z wojną z Amerykanami.

Wietnam obecnie

Choć Wietnam nie osiągnął jeszcze takiego poziomu, jak pobliska Tajlandia, to w sektorach gospodarczym i turystycznym coraz bardziej się rozwija. Żyje tam 92,5 mln mieszkańców, co daje temu krajowi 13. miejsce na świecie pod względem liczby ludności. Na przyjezdnych czeka nie tylko wspinaczka na najwyższy szczyt Indochin Phan Xi Pang (Fansipan, 3143 m n.p.m.), ale również nurkowanie w czystych wodach w okolicy 400-tysięcznego miasta Nha Trang. Także kitesurfing, windsurfing i surfing w modnym kurorcie Mũi Ne nad Morzem Południowochińskim czy niezwykła podróż w czasie w wojskowych tunelach Củ Chi. Turystyka jest obecnie jednym z ważniejszych źródeł dochodu Wietnamu. W 2012 r. odwiedziło go 6,84 mln turystów z całego globu i ta liczba wciąż rośnie.

wg

d1vujsp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vujsp