Trwa ładowanie...

Tylko 2 dni do Polskiego Weekendu na Słowacji!

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez narciarskich w tej części Europy. W dniach 25-27 stycznia ośrodek Jasna Niskie Tatry pod Chopokiem zamieni się w zimowe centrum rodzinnej rozrywki.

Share
Tylko 2 dni do Polskiego Weekendu na Słowacji!
Fot: TMR
d30uueg

Oprócz emocji muzycznych – koncertów Mariki i Ewy Farnej, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla całych rodzin, począwszy od specjalnej szkółki dla rodzin w której zajęcia poprowadzą polskie gwiazdy znane z małego i dużego ekranu, przez zawody slalomowe, po konkurs rzeźbienia figur śniegowych.

Dawka wrażeń i emocji

- To będą niesamowite dni – tak Sylvia Artzova mówi o pierwszym Polskim Weekendzie. Do największego słowackiego ośrodka narciarskiego zjadą bowiem nie tylko wielbiciele jednej i dwóch „desek”, malowniczych gór, ale także polskie gwiazdy.
- Na stokach także nie zabraknie emocji. Będzie mnóstwo atrakcji, tak dla indywidualnych turystów, jak i całych rodzin, dla dorosłych i dla dzieci – zapewnia marketing & sales dyrektor Soltis.
Osoby, które zechcą nauczyć się jeździć na nartach, dostaną taką szansę. Mniej biegli w narciarskim rzemiośle, podszkolą umiejętności pod okiem instruktorów np. na Bielej Puti. Najmłodsi wielbiciele nart i snowboardu, będą mogli zaszyć się w szkółce narciarskiej „Maxiland”. Tutaj na nich będą czekały nie tylko zabawy, konkursy i animacje, ale także nauka jazdy w ramach akcji „Gwiazdy uczą jeździć”.
- Polski weekend ma uprzyjemnić wszystkim turystom pobyt w najlepszym narciarskim ośrodku na Słowacji *– zapewnia brand manager Sylvia Artzova.
- Warunki są wspaniałe. Mamy kilkadziesiąt centymetrów świeżego śniegu, jest umiarkowanie zimno, ratraki pracują non stop, tak aby stoki były odpowiednio przygotowane. Co ważne, południowa strona *
Chopoka
, która była dostępna tylko dla nielicznych zaawansowanych narciarzy i riderów teraz otwiera się szerzej na amatorów śnieżnego szaleństwa i śmigania w puchu w naturalnych warunkach. Już nie trzeba objeżdżać góry, praktycznie od południa i północy można wjechać gondolkami i z samego szczytu pomknąć w dół Chopoka. W tej chwili mamy ok 40 km tras, na których mogą jeżdzić i Ci początkujący i zawodowcy. Każdemu z nich ośrodek w Jasnej dostarczy ogromnej dawki Adrenaliny – cieszy się Soltis. Teraz nawet w wietrzne dni na Chopoku nie trzeba zamykać wyciągów, których łączna przepustowość obecnie wynosi 30 000 osób na godzinę. Dla każdego narciarza to bardzo ważna wiadomość, w ten sposób wie, że nie będzie musiał czekać w kolejkach, tylko spokojnie dostanie się na górę bez zbędnej straty czasu. Zresztą, to
nie koniec słowackich planów. W przyszłym roku na stokach Chopoka będą organizowane Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim dla Juniorów i będzie to w naszej części Europy pierwsza taka impreza od kilkunastu lat Być może w 2022 wspólnie z Krakowem i Zakopanym, Chopok będzie też gościć uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

d30uueg

Tropikalny raj, polskie smaki
W niedzielę uczestników Polskiego Weekendu w Jasnej organizatorzy zapraszają do tropików, czyli do nieodległej Tatralandii, największego rodzinnego termalnego parku rozrywki w Europie Środkowej. To zaledwie kilkanaście minut jazdy od Chopoku i kilka minut od centrum Liptowskiego Mikulasa.
- To tropikalny raj pod Tatrami – zachęca Michał Beno z Tatralandia Tropical Paradise. Jest tu tak ciepło jak w tropikach. W basenach można nie tylko pływać i nurkować, ale także podziwiać ryby i... rafę koralową. Maluchy mogą baraszkować np. w wielkim żaglowcu przypominającym – jak zapewniają gospodarze aquaparku - ten z filmu Romana Polańskiego „Piraci”. Wieczory wypełniają zaś gorące rytmy salsy i reggae. Pod palmami gość specjalny imprezy, świetny szef kuchni z Warszawy, pan Andrzej Polan będzie wyczarowywał przysmaki kuchni karaibskiej.

Harmonogram oraz szczegóły programu na stronie: www.nartysłowacja.pl

d30uueg

Podziel się opinią

Share
d30uueg
d30uueg