Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie podróżne - dlaczego to tak ważne?

Podróże bywają różne. Czasem wyjeżdżamy na dłuższe, egzotyczne wakacje. Innym razem to krótka, służbowa delegacja. Zawsze jednak należy potraktować każdą wyprawę tak samo i wziąć pod uwagę fakt, iż w innych okolicznościach, wiele może się zdarzyć. Czy na pewno jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz? Czy jesteśmy pewni, że jeżeli coś się zdarzy, poradzimy sobie w każdej sytuacji? Dlatego właśnie należy pomyśleć o solidnym i sprawdzonym ubezpieczeniu podróżnym.

Share
Młoda dziewczyna stojąca na tle Forum Romanum z mapą w rękachMłoda dziewczyna stojąca na tle Forum Romanum z mapą w rękachŹródło: materiały partnera
dl1t6s3

Koszty leczenia za granicą

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na weekend do Rzymu, czy w podróż służbową do Londynu, a może czekają nas dłuższe wakacje w egzotycznym kraju, nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć. Wypadki komunikacyjne, skręcenie, złamanie, czy "banalne" zatrucie zapewne skończą się wizytą w lokalnej placówce zdrowia. Na terenie Unii Europejskiej oraz krajów zrzeszonych w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą możemy wyrobić sobie przed podróżą. Warto jednak wiedzieć, że funkcjonuje ona w bardzo podstawowym zakresie oraz wyłącznie w placówkach medycznych, które mają podpisaną stosowną umowę. A zatem nie zawsze i nie wszędzie.

Tymczasem podstawowe standardy dostępne w takich miejscach bywają bardzo ograniczone, a koszt leczenia gdzie indziej, ogromny. W sytuacji podbramkowej możemy mieć więc do wyboru: zapłacenie sporej kwoty, pozyskanie jedynie podstawowej pomocy, zdanie się na łaskę losu lub…przerwanie wakacji. Dlatego żeby się nie stresować słonymi płatnościami, które mogą na nas czekać, a do których nie jesteśmy przyzwyczajeni, dobrze by było gdybyśmy pomyśleli o prywatnym ubezpieczeniu. Zagwarantuje nam ono pozyskanie pełnej pomocy w sytuacji awaryjnej i sprawi, że wakacje nie będą nas kosztować trzy razy tyle, ile zakładaliśmy.

Warto również wspomnieć o akcjach ratunkowych, które w większości państw nie są dostępne za darmo. W Polsce turyści przyzwyczaili się do tego, że w razie problemów na szlaku, przyleci helikopter, a uprzejmi ratownicy udzielą wszelkiej pomocy. Niektórzy wręcz próbują traktować taki rodzaj wsparcia jak darmową "taksówkę" w dół, co jest przestępstwem. Za granicą tak to nie działa. Owszem pomoc zostanie nam udzielona, ale potem będziemy musieli za nią zapłacić ogromne pieniądze. Z dobrym ubezpieczeniem, które obejmuje nie tylko leczenie ale również akcje ratunkowe, możemy być pewni, spokojni i bezpieczni. Zarówno w kontekście zdrowia, jak i portfela.

dl1t6s3

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto?

Posiadając dobre ubezpieczenie zdrowotne, możemy liczyć na cały szereg pakietów ochronnych, w momencie, gdy z naszym zdrowiem zdarzy się cokolwiek złego. Jeśli doznamy jakiejkolwiek kontuzji: złamania, zwichnięcia, stłuczenia, obtarcia, czy nawet zwykłego zatrucia, będziemy mogli liczyć na odpowiednie wsparcie. Warto również pomyśleć o takich elementach pomocy jak transport medyczny, który bywa bardzo kosztowny. Jeśli leczenie na miejscu okaże się trudne, długie lub niemożliwe, wskazane będzie byśmy przenieśli się do innej lokalizacji (np. kraju obok, gdzie medycyna stoi na wyższym poziomie). Organizacja tego na własną rękę bywa bardzo trudna i kosztowna.

Rodzice z dzieckiem stojący przy oknie na lotnisku i obserwujący samoloty materiały partnera
Rodzice z dzieckiem stojący przy oknie na lotnisku i obserwujący samolotyŹródło: materiały partnera

Dobre ubezpieczenie turystyczne, to jednak nie tylko zabezpieczenie zdrowia. To cały szereg innych rodzajów wsparcia oraz dofinansowania. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Ubezpieczenie od opóźnionego lub odwołanego lotu

O tym jak często zdarzają się strajki w liniach lotniczych albo mgła która uniemożliwia start samolotu przez pół dnia, wie każdy, kto choć trochę latał. Na szczęście możemy się od tego ubezpieczyć.

  • Zniszczony lub zgubiony bagaż
dl1t6s3

Jak często ktoś ze znajomych opowiadał o zniszczonym bagażu i męczeniem się z liniami lotniczymi o odszkodowanie? Jak często słyszeliśmy historię o tym, że walizka dotarła dopiero po pierwszych trzech dniach, więc początek wakacji odbywał się w opcji mocno awaryjnej? Na szczęście możemy ubezpieczyć się od takich okoliczności.

  • OC czyli ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej

Ubezpieczyć warto się nie tylko od szkód, które nas mogą spotkać, ale również od tych, które wyrządzić możemy sami. Jeśli zdarzy się trudny do wyjaśnienia wypadek, możemy mieć pewność, że w razie czego, biorąc odpowiedzialność na siebie, nie musimy ponosić finansowych konsekwencji takiej sytuacji.

  • Skrócone lub odwołane wakacje
dl1t6s3

Możemy ubezpieczyć się od zdarzeń losowych i okoliczności, przez które bylibyśmy zmuszeni odwołać lub skrócić nasz wyjazd. Dzięki temu nie stracimy pieniędzy.

  • Problemy z samochodem

Nawet jeśli na co dzień, podczas zwykłego użytkowania, nasz samochód nie sprawia żadnych problemów, zupełnie inaczej może zachowywać się w podróży. Dlatego warto jest (niezależnie od posiadanego OC, AC, czy samochodowego Assistance) ubezpieczyć się dodatkowo na różne okoliczności. Jakie? Miejmy w opcji auto zastępcze, hotel na czas naprawy i inne elementy, które mogą okazać się bardzo pomocne, jeśli zdarzy się coś złego.

  • Pomoc tłumacza
dl1t6s3

Będąc w zupełnie obcym miejscu, nie zawsze będziemy się w stanie porozumieć. Niektóre sytuacje awaryjne wymagają głębokiego omówienia merytorycznego, dlatego pomoc tłumacza to coś, co musimy sobie zapewnić w opcjach ubezpieczenia.

  • Pomoc Assistance

Nie chodzi o pomoc samochodową, ale "życiową". Dzięki specjalnym pakietom możemy uzyskać stosowne wsparcie, takie jak na przykład: opieka nad dziećmi lub zwierzętami, pomoc w organizacji wizyty lekarskiej, a nawet dostawę leków.

Ubezpieczenie turystyczne online

Dziś zakup ubezpieczenia turystycznego jest niezwykle prosty. Możemy kupić polisę przy ekranie własnego komputera, w domowym zaciszu, spokojnie wybierając najlepszą z możliwych ofert. Przy pomocy czytelnych, przejrzystych kalkulatorów dostępnych na stronie internetowej ubezpieczyciela, dobieramy ubezpieczenie skrojone idealnie dla nas, zaznaczając wszystkie opcje, które uznamy za przydatne i rezygnując ze wszystkich, które uznamy za zbędne.

Artykuł sponsorowany
dl1t6s3
dl1t6s3
dl1t6s3