Trwa ładowanie...
09-12-2008 15:25

Ulubione miejsce spotkań i relaksu

Tradycja Christmas Market w Bruneck związanego z okolicznością Bożego Narodzenia jest może nadal nieco młoda, ale powód dla którego jest on organizowany stał się za to bardzo popularny. Marcin Resch, dyrektor wykonawczy miejskiego komitetu i organizator bożonarodzeniowego rynku w Bruneck, wyjaśnia co tak naprawdę jest w nim szczególnego.

Ulubione miejsce spotkań i relaksuFot: Skiinfo
d2hlqby
d2hlqby

Christmas Market w Bruneck istnieje dopiero od 10 lat. Dlaczego i w jaki sposób została zapoczątkowana taka tradycja?

Martin Resch: Christmas Market początkowo zajął miejsce w górnej części miasta. Było to 19 lat temu. Ideą całego przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie okresu przedświątecznego. Jednak na początku działalności, po paru pierwszych latach z powodu pewnych problemów został on zamknięty. W 1997 roku Christmas Market otrzymał drugą szansę. Od tego czasu teatrem działań był "Brunecker Graben". Christmas Market szybko stał się ulubionym miejscem wielu ludzi, by spędzać tu czas i poznawać innych. "Brunecker Graben" jest miejscem o wiele dogodniejszym od poprzedniego, ponieważ jest przestrzenne i posiada dobrą lokalizację zachęcając przejeżdżających tędy kierowców do odwiedzin. W międzyczasie Market „rozciągnął się" aż do placu ratusza.

Obecnie wiele miast może się pochwalić Christmass Market. Co robi ten konkretnie, aby wybić się ponad innych?

Martin Resch: Istnieje parę aspektów, które sprawiają, że Market jest unikalny. Pobliska Góra Kronplatz i związane z nią możliwości uprawiania narciarstwa czyni dla wielu to miasto miejscem atrakcyjnym. Jazda na nartach za dnia i spacery przez rynek od późnego popołudnia do wieczora, by cieszyć się z przedświątecznego czasu będzie idealnym połączeniem.
Mottem Rynku jest "Mountain Christmas - tradition and modern spirit" (red.: „Górskie Boże Narodzenie - tradycja i duch nowoczesności") od momentu, kiedy tradycja zaczęła grać główną rolę w Dolinie Pustertal. W dodatku Bruneck jest bardzo dynamicznym i nowoczesnym miastem. Tradycja i nowoczesny styl nachodzą na siebie. Dlatego też skupiamy się na rzemiośle. W długim na 20 metrów pawilonie prezentowane jest tradycyjne rzemiosło, takie jak frywolitki oraz klasztorne ręczne grafiki. Zwiedzający mogą również obejrzeć pracę tokarzy, w jaki sposób plecione są wiklinowe kosze albo jak wosk zamienia się w świece. Różne społeczne zrzeszenia sprzedają te kunsztowne produkty. Współpraca mieszkańców sprawia, że turyści mogą dowiedzieć się więcej na temat naszej tradycji.

Jaki program wspierający oferuje Christmas Market?

Martin Resch: Mamy różne koncerty takie jak koncert świąteczny, Gospel lub Jazz, Paradę St. Nicholas, wystawę rzemiosła „countrywomen of the Pustertal", zróżnicowany program dla dzieci i osób w podeszłym wieku: gimnastyka, teatr kukiełkowy, pieczenie chleba, rysowanie, malowane, nauka rzemiosła, kolejki dla dzieci i „pet zoo".

Więcej informacji na stronie internetowej www.kronplatz.org

d2hlqby

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d2hlqby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hlqby