Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne
IAR

Ustka będzie miała marinę jachtową

Ustka będzie miała marinę jachtową. Projekt został zatwierdzony do realizacji w nowej perspektywie unijnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustka będzie miała marinę jachtową
(Pawel Kazmierczak - Shutterstock)

Centrum Żeglarstwa Ziemi Słupskiej w Ustce znalazł się na liście 56 projektów, które będą realizowane na terenie Województwa Pomorskiego w latach 2014-2020. Projekt budowy mariny wyceniono na kwotę 45 mln złotych, ale miasto otrzyma 85-procentowe dofinansowanie ze środków unijnych.

Jak mówił Jan Olech, burmistrz Ustki, marszałek województwa proponował na początku 40-procentowe dofinansowanie. Jednak miasta nie stać, aby do projektu dopłacać ponad 20 milinów złotych. Marszałka udało się przekonać do zwiększenia dofinansowania. Udało się, choć nie było to łatwe zadanie - mówił burmistrz Ustki.

Jarosław Teodorowicz, naczelnik wydziału Rozwoju Lokalnego i Integracji Europejskiej zdradził ,jak ma wyglądać Centrum Żeglarstwa Ziemi Słupskiej w Ustce. Marina będzie zlokalizowana po zachodniej stronie portu. Ten natomiast będzie poszerzony, aby żeglarze mięli jak najwięcej miejsca. Wstępne założenia mówią o nawet stu.

Informacja o zaakceptowaniu usteckiego projektu to świetna wiadomość dla wszystkich żeglarzy. Leszek Kasperowicz, komandor Jacht Klubu „Opty” w Ustce mówił, że jest co świętować. Przyznał, że budowa mariny korzystnie wpłynie to na rozwój żeglarstwa morskiego i turystyki morskiej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze jachty wpłyną do nowej mariny w Ustce za pięć lat.

Podziel się opinią

Share
Slot