WP

W Kaliningradzie odkryli, że wyspa w środku miasta nie istnieje

Choć stoi na niej stadion, na którym były rozgrywane mecze ostatniego mundialu, władze Kaliningradu ze zgrozą odkryły, że Wyspy Oktiabrskiej (Październikowej) oficjalnie nie ma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kaliningradzie odkryli, że wyspa w środku miasta nie istnieje
(iStock.com)
WP

Sprawa wyszła na jaw przy okazji ustawy podpisanej przez Władimira Putina. Prezydent Rosji wyznaczył dwie strefy wolne od podatków dla zagranicznych przedsiębiorstw, które tam zainwestują.

Jedna z nich objęła Wyspę Rosyjską w pobliżu Władywostoku. Druga miała powstać na Wyspie Oktiabrskiej w Kaliningradzie, tuż za granicą z Polską. Skrawek lądu leży na rzece Pregoła, niedaleko jej ujścia do Zalewu Wiślanego, niemal w ścisłym śródmieściu miasta. Co z tego, że tysiące mieszkańców widzą wyspę na własne oczy co dnia, skoro jej nie ma.

Kaliningradzcy koledzy mają podstawowy problem. Jak się okazuje, w Obwodzie Kaliningradzkim nie ma Wyspy Oktiabrskiej. Ta jednostka geograficzna nie istnieje - gazeta "Wiedomosti" cytuje słowa rosyjskiego wiceministra finansów Ilji Trunina.

WP
Stadion na Wyspie Oktiabrskiej w Kaliningradzie iStock.com
Podziel się

Ten rejon miasta oznaczony jest oficjalnie jako "obwód moskiewski". Aby ustawa podpisana przez Putina mogła wejść w życie, konieczna jest zmiana nazwy wyspy. Radni Kaliningradu mają to zrobić lada moment.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP