Trwa ładowanie...
17-03-2010 14:46

W sercu czterech dolin

Nendaz znajduje się w centrum regionu Wallis na płaskowyżu, co sprawia, że roztacza się wokół niego piękna panorama Alp.

W sercu czterech dolinFot: AFP
d3kr2bb
d3kr2bb

Aby podziwiać tę niesamowitą alpejską scenerię możemy mieć pewność, że nie zawiedzie nas pogoda - w Nendaz słońce świeci tyle samo dni, ile na Francuskiej Riwierze. To słoneczne miasto położone jest 15 km od Sion, największego miasta w regionie, do którego w ciągu około 2 godzin dostaniemy się pociągiem z lotniska w Genewie.

Nendaz oferuje bogatą ofertę noclegową, która dostosowana jest do potrzeb i budżetu każdego, a w szczególności rodzin. Nie bez przyczyny został wyróżniony znakiem "Przyjazne Rodzinom". Latem jak i zimą, każdy z członków rodziny znajdzie coś dla siebie. Maluchy, ci najbardziej wymagający klienci, mogą poznawać tajniki narciarstwa pod okiem instruktorów i korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych parków. Rodzicom, którzy chcą odpocząć trochę od swoich pociech i udać się np. na romantyczną kolację we dwoje oferowana jest profesjonalna opieka do dzieci.

Podczas zimy zamarznięte Jezioro Tracout jest idealnym miejscem dla małych i początkujących narciarzy. Śnieżny park został przygotowany z myślą o najmłodszych rozpoczynających swoją zabawę z narciarstwem. W ofercie są również rodzinne karnety (ski passy) z odpowiednią zniżką.

d3kr2bb

Mont-Fort jest najwyższym szczytem Czterech Dolin, a zarazem rajem dla narciarzy z 412 km zróżnicowanych tras i 92 wyciągami oraz niezawodnymi warunkami śniegowymi. Amatorzy, profesjonaliści czy głodni przygody freestylowcy - wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Ci, którzy nie podzielają pasji narciarskiego szaleństwa mogą po prostu delektować się urokiem alpejskich widoków.

24 najlepszych freeridowców na świecie, narciarzy i snowboarderów spotyka się w Verbier, aby zjeżdżać po północnej ścianie szczytu Bec des Rosses. Miejscami nachylenie trasy wynosi ponad 50°. Zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością wyboru właściwej trasy, a ich wysiłki podziwiają tysiące widzów zgromadzonych na Col des Gentianes.

Wydarzenia

Styczeń-marzec: raz w miesiącu zjazdy przy pełni księżyca

Luty: noc karnawałowa

Marzec: Nendaz Freeride

Marzec: Grand Prix Migros

Kwiecień: zawody Waterslide

d3kr2bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kr2bb