Trwa ładowanie...
03-12-2012 10:16

W Sudetach już biało!

W górach spadł pierwszy śnieg! Gwałtownie spadła również temperatura, a więc niektóre ośrodki narciarskie rozpoczęły sztuczne naśnieżanie i prawdopodobnie lada dzień włączą pierwsze wyciągi. Ceny karnetów nadal objęte są przedsezonowymi obniżkami, więc warto już teraz pomyśleć o zimowym wypoczynku w górach. Tym bardziej, że mamy możliwość skorzystania z nowego udogodnienia dla narciarzy i snowboardzistów – karnetu SudetySKI.

W Sudetach już biało!Fot: informacja prasowa SudetySKI
d11513u
d11513u

W Czarnej Górze, Zieleńcu, Karpaczu, Świeradowie Zdroju czy Szklarskiej Porębie pojawił się śnieg. Co prawda to nie pierwszy opad w tym sezonie, bo zima postraszyła już z końcem października, jednak tym razem, biały puch ma szansę zostać z nami na dłużej, gdyż towarzyszy mu znaczne ochłodzenie. W najbliższych dniach przewidywane są dalsze spadki temperatur i kolejne opady śniegu, a więc możemy już mówić o pierwszych oznakach prawdziwej zimy. Jeśli więc szczęście dopisze amatorom białego szaleństwa, pierwsze szusy w Sudetach będą możliwe już na początku grudnia. – Jeśli utrzyma się odpowiednia temperatura, będziemy cały czas naśnieżać. Liczymy, że w tym roku uda nam się wystartować dużo wcześniej niż w ubiegłym – szacuje Arkadiusz Kitkowski, kierownik ośrodka w Czarnej Górze.

Informacja ta z pewnością ucieszy wszystkich amatorów białego szaleństwa, którzy lada dzień będą mogli ruszyć na stoki. – Otwarcie sezonu planowaliśmy na połowę grudnia, jednak jeśli tylko warunki będą odpowiednie, jesteśmy gotowi, by uruchomić wyciągi wcześniej, być może nawet w ten weekend. Na śnieg czeka również nowo ustawiony Winterpark Zieleniec, w którym w tym roku uruchamiamy pełnowymiarowy halfpipe – mówi Grzegorz Głód, dyrektor marketingu stacji Winterpol w Zieleńcu.

Wcześniejsze rozpoczęcie sezonu to także szansa na skorzystanie ze zniżek. Przykładowo, uruchomiony w tym roku, kilkudniowy karnet SudetySKI, umożliwiający jazdę w trzech ośrodkach: Czarna Góra, Winterpol Zieleniec i Winterpol Karpacz do 15 grudnia można nabyć 20% taniej. Istnieje szansa, że jeszcze w tym sezonie współpraca rozszerzona zostanie o kolejne ośrodki. Warto podkreślić fakt, że zakupiony już dziś, kilkudniowy karnety można wykorzystać w dowolnym terminie w trakcie sezonu, dzieląc go na kilka wyjazdów i korzystając jednocześnie ze zniżek na noclegi, gastronomię, wypożyczalnie sprzętów, czy też wybrane atrakcje turystyczne w regionie. Więcej informacji o karnetach na www.sudetyski.pl.

d11513u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11513u